Visszafogottabb növekedéssel számolnak a cégvezetők
5 százalékkal többen számítanak negatív folyamatokra a következő egy évben és 9 százalékkal kevesebben várnak pozitív hatásokat 2013-hoz képest a profession.hu piaci hangulatindexe szerint. Az ország gazdasági helyzetében csak 30 százalék vár javulást, de biztató, hogy a saját cégük esetében több mint a felük optimista. Munkavállalói létszám tekintetében is jóval többen számítanak növekedésre vagy stagnálásra, mint csökkenésre.
Egyre többen gondolják úgy, hogy a teljes piaci környezet nem hoz majd semmilyen változást a működésükben, 44 százalék szerint változatlan marad a helyzet. Az, hogy 9 százalékkal kevesebben várnak pozitív változást arra utal, hogy összességében növekedéssel számolhatunk, de az elmúlt három év számaihoz képest visszafogottabb ütemben.
A cégek 65 százalékánál nagy nehézséget jelent az új kollégák toborzása és 45 százalékuk további növekedésre számít ebben. Szerintünk egyre nagyobb költséggel és energia befektetéssel jár majd a megfelelő jelöltek megtalálása. „A minden ágazatban megjelenő munkaerőhiány egyre nagyobb hatással lesz a cégek gazdasági helyzetére is. Ezért is rendkívül fontos, hogy a vállalatok tudatosabban kezdjék el keresni az új munkatársakat és javítsanak a munkáltatói megítélésükön is” -mondta Martis István, a profession.hu ügyvezető igazgatója.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az elsőrendű vádlottat 10 hónap börtönbüntetésre ítélték 2 évi próbaidőre felfüggesztve, miután fogorvosi képesítés nélkül végzett beavatkozást. Teljes cikk
Az Artisjushoz újonnan regisztrált szerzők közül egyre többen húsz év alattiak. Teljes cikk
Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk
- Az Aldinál zsinórban tizedik hónapja csökken a létszám 3 hete
- Miért nem beszélünk róla? A klimax néma terhe a női vezetőknél 1 hónapja
- Új HR vezető az Arvalnál 1 hónapja
- A hó, mint tükör 1 hónapja
- Meglepő bértoplista: ezek a szakmák fizettek a legjobban Magyarországon 1 hónapja
- Sikervakságban szenved a HR szakma 1 hónapja
- Új működés, új vezetői kompetenciák 2026-ban - interjú Fészki-Fehér Katalinnal, a Waberer’s Cégcsoport HR igazgatójával 1 hónapja
- Ez a készség lesz a legfontosabb a HR-ben 2026-ban - interjú Nagy-Jakab Andreával 2 hónapja
- A jövő az ember és az AI együttműködéséről szól - így látta az évet Bánhidi Eszter, a Sanofi HR vezetője 2 hónapja
- Beindult a BMW 2 hónapja
- Mit nem oldott meg az AI 2025-ben? A HR-vezetők egyik legnagyobb tanulsága 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig