A dolgozók több mint fele hajlandó elköltözni munkahelyváltás miatt
A felmérés szerint a munkavállalók 53 százaléka érzi kevésbé kockázatosnak a munkahelyváltást, mint a koronavírus-járvány előtti időszakban.
A munkavállalók 53 százaléka hajlandó a lakóhelyéről elköltözni munkahelyváltás miatt egy idei felmérés szerint, szemben a tavalyi 35 százalékkal - ismertette a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó cég csütörtökön sajtótájékoztatón. A Trenkwalder több mint 3000 munkavállaló válaszait dolgozta fel a vizsgálat során. A legnagyobb arányban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei (64 százalék), Baranya megyei (65 százalék), és a Vas megyei (69 százalék) emberek költöznének, utóbbi területen azonban jóval magasabb azok aránya (37 százalék), akik külföldre mennének. A költözés mellett a válaszadók 69 százaléka a jobb megélhetés miatt dönt, de 33 százalék szerint a stabilabb jövő, 32 százalékuknak a több munkalehetőség is számít. Emellett 24 százalék a lakhatásra hivatkozott, 15 százalék az előrelépési lehetőségeket is figyelembe veszi, 12-12 százalék pedig a jobb közhangulat vagy a munkahely megközelíthetősége miatt költözne.
Azok a felmérésben részt vevő dolgozók, akik az országon belül költöznének, legmagasabb arányban Pest megyét, Győr-Moson-Sopron megyét, illetve Budapestet jelölték meg célként. A munkaerő elvándorlása jelentős kockázatokat és nehézségeket teremt a munkáltatók számára, ezért a belföldi munkaerő mobilitási készségeinek ismerete jelentős versenyelőnyt jelenthet - mondta G. Nagy Balász, a cég ügyvezető igazgatója. A kutatában felmérték a munkavállalók elégedettségét is, a 10-es skálán az országos érték egy év alatt fél ponttal 5,9 pontra csökkent, amit a romló gazdasági környezet és ezen belül a munkavállalók helyzetének kedvezőtlenebbé válása magyaráz a cég szerint. A legnagyobb elégedettséget Győr-Moson-Sopron megyében mérték, ahol 7,1 pont lett az eredmény, a legkisebb elégedettségi indexe pedig Békés megyének lett 4,6 ponttal. A kutatás arra is rámutatott: annak ellenére, hogy idén szűkültek az elhelyezkedési lehetőségek, a munkavállalók 53 százaléka érzi kevésbé kockázatosnak a munkahelyváltást, mint a koronavírus-járvány előtti időszakban - emelte ki Nógrádi József, a cég kereskedelmi igazgatója.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Van olyan ország az EU-n belül, ahol több mint négyszer magasabb minimálbérrel számolhatnak a dolgozók, mint más tagországokban. Teljes cikk
A NAV ellenőrei számos helyszínen vizsgálják majd többek között az alkalmazottak bejelentését is. Teljes cikk
Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk
- A költözés sosem egyszerű művelet 3 hete
- Inkább e-sportoló legyen a gyerek, mint tanár? A szülők szerint ez lehet a jövő egyik karrierútja 4 hete
- A legmagasabbra jutó magyar üzleti vezető: íme Kapitány István karrierje 1 hónapja
- Munkásszálló 2 hónapja
- A legjobb tanulók viszik a legtöbbre? A kutatások mást mutatnak 2 hónapja
- Munkahelyi elköszönés: hogyan búcsúzzunk méltósággal és emlékezetesen? 2 hónapja
- Felmérés: világszerte minden ötödik ember munkahelyet váltana egy éven belül 2 hónapja
- 10 tipp sikeres karrier és vállalkozás építéséhez 2 hónapja
- Felmérés: ilyen munkahelyen akarnak dolgozni a magyarok 3 hónapja
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 4 hónapja
- "Állás-apokalipszis" - nehéz helyzetben a frissdiplomások 4 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben