Akkor sem dolgoznék ingyen, ha tehetném
A többség nem kedveli annak gondolatát, hogy úgy végezzen munkát, hogy nem kap érte fizetséget, vagyis a munkát csak önmagáért végzi, ez derült ki házi közvélemény-kutatásunkból. A válaszadók több mint fele nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy dolgozna-e akkor is, ha nem fizetnének érte.
Mindössze valamivel több mint 9% mondta, hogy egyéb kitétel nélkül akkor is, ha nem kap érte bért. Míg néhányan a tapasztalatszerzés érdekében hoznának ilyen áldozatot. Egy másik "harmad" vagyis nagyjából 27 százalék számára fontos, az önmeghatározás része a munkája, így ha meg tudna élni máshogy, akkor ingyen is végezné a munkáját.
Korábban részleteiben ITT elemeztük a munka megítélésének kérdését.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó mediánkeresete 2024-ben 517 000 forintra nőtt, és az átlagkeresetnél nagyobb mértékben, 15,4%-kal... Teljes cikk
Az előző év azonos időszakához képest nem változott a rendszeres keresetek aránya a kereseten belül. A II. negyedévet a rendszeres keresetek –... Teljes cikk
Így alakultak a járási szintű bruttó átlagkeresetek a 2025 január-szeptemberi időszakban a KSH adatai szerint. Teljes cikk
- Ezzel a 7 lépéssel képernyőmentes lehet a karácsonyi ünneplés 1 hete
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 2 hete
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 2 hete
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 2 hete
- A csendbe menekülnének az állandóan elérhető dolgozók 3 hete
- Miért segíti sokkal jobban a home office a nők mentális egészségét mint a férfiakét? 3 hete
- Új rendszer jön: ezért dolgozik majd több elítélt a vasútállomások környékén 4 hete
- Meglepő álláshirdetések, valódi történetek – a CIB Bank válasza a munkaerőpiaci kihívásokra 4 hete
- Szabadság kiadása: erre figyelj még ebben az évben 1 hónapja
- Fények és eszközök a kreatív munka szolgálatában 1 hónapja
- AI-színész tarol Hollywoodban: veszélyben a kreatív szakmák jövője 1 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa