Alapos gyanú: Kiskorúakat dolgoztatott éhbérért az építési vállalkozó
Letartóztatott a bíróság egy építési vállalkozót, aki a gyanú szerint alacsony munkabérért dolgoztatott kiszolgáltatott helyzetben lévő kiskorúakat - közölte a Budapest Környéki Törvényszék.
Az építési vállalkozó több mint egy éven át a keleti országrészben toborzott szegény sorsú, kiszolgáltatott helyzetben élő fiatalokat, akiket többnyire segédmunkákkal - takarítással, munkaeszközök szállításával - bízott meg.
Az alkalmazottak foglalkoztatása nem volt jogszerű, volt köztük olyan, aki még a 15. életévét sem töltötte be. Emellett nem jelentették be őket, sokszor hetente hatszor 10-12 órát dolgoztak, időnként éjszakai műszakot is el kellett vállalniuk, a szállásuk pedig egy koszos és igénytelen helyen volt. A fiatalok munkanaponként 11-12 ezer forint bért kaptak.
A bíróság tájékoztatása szerint egyszerre 10-15-en dolgoztak kéthetes ciklusokban a gyanúsítottnál. Az egyik kiskorútól 2020 júliusában egy konfliktus során elvették a telefonját, de a megfélemlített fiú megszökött a szállásról, és a szülei értesítették a rendőrséget.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság 18. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberkereskedelem miatt nyomoz az ügyben.
Az ügyészség a szökés, elrejtőzés veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatását, amit a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója augusztus 17-én elrendelt. A döntést az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és a védője fellebbezett ellene, így a végzés nem végleges, de végrehajtható.
A gyermekmunkások számának alakulásáról a világban ebben a cikkünkben írtunk legutóbb.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t. Teljes cikk
A munka világa 2025-ben már nem a klasszikus irodai hierarchiáról szól: ma már fizetnek azért, ha valaki ölel, alszik vagy épp AI-személyiségeket... Teljes cikk
Üzemi baleset történt az ajkai erőműben, a helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban, míg két másik férfit... Teljes cikk
- Kötelező karácsonyi bónuszt vezetne be a kormány 2 hónapja
- A kontármunka drágább, mint valaha: ennyibe kerül, ha rossz szakembert választunk 2 hónapja
- Ismét díjazza a kiemelkedő hazai üzletembereket az EY 2 hónapja
- Országos vállalkozásfejlesztési roadshow indul 2 hónapja
- Villany, víz, gáz – sok magyar hiába keres szerelőt, ha baj van otthon 2 hónapja
- Felmérés: ilyen könnyítésre vágynak a magyar kkv-k 3 hónapja
- Kiderült, melyik a mesterséges intelligenciának leginkább ellenálló ipar 3 hónapja
- Pályaorientációs programokkal népszerűsíti az építőipari szakmákat az általános iskolások körében az ÉVOSZ 5 hónapja
- Leesni könnyű, megvédeni nehéz? – kritikus a munkavédelem az építőiparban 5 hónapja
- Elindult Az Év Szakembere 2025 – példaképeket keres a magyar építőipar 5 hónapja
- Elindult az ÉVOSZ fenntarthatósági tagozata 7 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?