Átszabták a szakmunkás bérminimumrendszert
Habár az idén - 2009. január elsejétől - drámai változások nem történtek az adószabályok területén, kisebb módosulásokról azért beszámolt a Világgazdaság. Ilyen volt például, hogy a minimálbér 71500 forint lett, illetve, hogy a szakmunkások bérét már nem differenciálják gyakorlati idő alapján.
További változás, hogy a közszférában dolgozók munkabérét befagyasztják az idén, sőt még a 13. havi illetményüket sem fizetik ki. Ez utóbbi a havi bruttó 180 ezer forintot vagy annál kevesebbet keresőkre nem vonatkozik, ők ugyanis 12 hónapra lebontva megkapják az elmaradt összeget. A havi bruttó 180 ezer forint felett keresők fix összegű kompenzációban részesülnek, havi bruttó 15 ezer forint értékben.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2025 első negyedévében a legmagasabb bruttó átlagkereset Budapest II. kerületében 1,16 millió forint volt, míg a legalacsonyabb a Cigándi járásban... Teljes cikk
Nehéz pótolni a nagy tudással és tapasztalattal rendelkező szakembereket ezen a területen, így a bérköltéségek magasak, és a cégek törekszenek a... Teljes cikk
A kormány új családtámogatási intézkedései – köztük a két- és háromgyermekes anyák szja-mentessége – jelentős segítséget jelentenek a... Teljes cikk
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 2 hónapja
- Sereghajtó a magyar minimálbér: csak Bulgáriát előzzük meg 2 hónapja
- Magyar Péter: a Tisza megtartja a 13. havi nyugdíjat 3 hónapja
- Melyik nyugdíjasoknak tett ígéret valósulhat meg? 3 hónapja
- Nagy Márton elmondta, mikor lehet egymillió forint az átlagbér 3 hónapja
- Megkezdték a 13. havi nyugdíjak kifizetését 5 hónapja
- Palóc André: három év alatt több mint 40 százalékkal emelkedik a minimálbér 5 hónapja
- Ekkor utalják a 13. havi nyugdíjat 5 hónapja
- Tüntetéssel hívták fel a figyelmet az európai ipar válságára 5 hónapja
- A minimálbér, a közfoglalkoztatotti bérminimum és a garantált bérminimum összegének alakulása 5 hónapja
- Nagy Márton: új szövetséget ajánlunk a családoknak és a vállalkozásoknak 6 hónapja