kapubanner for mobile

Az informatikusok fizetésemelést várnak 2018-ban is

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az informatikusok kétharmada vár idén is fizetésemelést, a munkáltatók leginkább a 26-35 éves korosztály igényeitől tartanak - írja a hiradó.hu oldal.

Az egyik informatikusokat továbbképző cég felméréséből kiderül, hogy tavaly megduplázódott azoknak a száma, akik elhagyják korábbi szakterületüket és informatikusnak képzik át magukat. De még így is nagyon kevés van belőlük - írják.

A felmérésből az is kiderül, hogy 2017 elején az informatikusok kétharmada kapott fizetésemelést, de a férfiak sokkal nagyobb arányban, mint a nők. A bérek ebben az évben is tovább növekedhet akkora az informatikushiány. A munkáltatók a béremelésen kívül, játszószobákkal, különböző szolgáltatásokkal próbálják megtartani a munkaerőt.

Az informatikusok negyven százaléka minimum öt, harmaduk 10-15 , ugyancsak harmaduk pedig 15 százalék feletti emelést szeretne vagy már meg is kapta azt januárban.

Az IT területen dolgozók kétharmada örül, hogy ezt a szakmát választotta, ugyanakkor tisztában vannak vele, hogy tudásukat folyamatosan fejleszteniük kell, akár önköltségen is.

Fotó: Pixabay
hirado.hu
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek