Az orvosok 12 százalékát éri munkahelyi bántalmazás
Egy friss kutatás azt mérte fel, hogy mennyire vannak tisztában az érintettek, orvosok és betegek, az egészségügyi jogokkal. A Szinapszis Piackutató azt találta, hogy az orvosok úgy érzik a bíróságok a betege irányában elfogultak, a betegek pedig azt mondják a műhiba tabu, írja a Világgazdaság.
A doktorok 86 százaléka érzi úgy, hogy jogi értelemben az orvosok teljesen kiszolgáltatottak, ám ezzel a laikusok mindössze 35 százaléka ért egyet. Mindkét fél egyetért azzal, hogy az egészségügyben a jogi kérdések szerepe biztosan felértékelődik a jövőben, illetve abban, hogy az orvosi hibák kezelésének, kommunikációjának nincs kultúrája Magyarországon.
A megkérdezett doktorok 12 százaléka szenvedett el viszont már fizikai bántalmazást betegétől, és további 20 százalékuk hallott ilyen esetről közvetlen környezetében. A fiatal doktorok körében lényegesen nagyobb arányban fordul elő ilyesmi, és az alacsonyabban iskolázott, rossz szociális helyzetű betegkörrel rendelkező orvosok esetén jóval gyakoribb a fizikai atrocitás és a jogi fellépés is.
Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A pék olyan élelmiszeriparban dolgozó szakember, aki kenyér, péksütemények, kalácsok, kiflik, zsemlék és egyéb pékáruk előállításával... Teljes cikk
A nyomdász olyan szakember, aki nyomtatott anyagok – könyvek, újságok, csomagolóanyagok, reklámanyagok, címkék és egyéb nyomtatványok –... Teljes cikk
Az üzemeltetési technikus olyan műszaki szakember, aki épületek, létesítmények és azok gépészeti, elektromos és egyéb technikai rendszereinek napi... Teljes cikk
- Felmondják a többletmunkát a budapesti pszichiáterek – veszélybe kerülhet az ügyeleti ellátás? 2 hete
- A betöltetlen orvosi állások aránya vármegyénként - grafikon 1 hónapja
- Van, akinek a munkahely az egyetlen biztonságos hely – így segít a Tesco 1 hónapja
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 1 hónapja
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 1 hónapja
- Felmérés: az egészségügyben továbbra is fennáll a nemek közötti bérszakadék 1 hónapja
- Bértáblák 2026 2 hónapja
- Életveszélyben a jegyvizsgálók? Döbbenetes támadások a MÁV és a Volán járatain 2 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 2 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 2 hónapja
- Bőrgyógyászat: több mint bőrproblémák 3 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben