kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

Egyre elfogadottabb a diákhitel

Ugrásszerűen nőtt a tanulmányok finanszírozására felvett hitelek elfogadottsága, így az idén először a lakáscélú hiteleket megelőzve ez a leginkább pozitívan megítélt hitelfajta - ismerteti hétfői közleményében a Cofidis.

A cég negyedévente teszi közzé az úgynevezett Cofidis Hitel Monitort, amely - 500 ember megkérdezésével - a társadalom fogyasztási szokásait és hitelezési attitűdjét vizsgálja.

A felmérés szerint a lakosság több mint fele - 55 százaléka - felelős döntésnek tartja az olyan kölcsönök felvételét, melyekkel tanulmányokat finanszíroznak, míg ez az arány egy évvel ezelőtt 46 százalék volt.

A lakásvásárlással kapcsolatos hitelek elfogadottsága az elmúlt két év során 61-ről 54 százalékra csökkent, míg a lakásfelújítás elfogadottsága továbbra is 47 százalék. Egészségügyi kezelés, gyógyászati segédeszköz vásárlása céljából a lakosok 42-46 százaléka tartja elfogadhatónak a banki kölcsönt. A 18-29 évesek a legtöbb hitelcél esetében megengedőbbek az idősebbeknél.

Az előző évekhez képest javult valamelyest a személyi kölcsönök megítélése. Az elmúlt két évben 26-ról 42 százalékra nőtt azok aránya, akik a személyi kölcsönre úgy tekintenek, mint egyfajta biztonsági tartalékra, továbbá nőtt a lakosság azon hányada, akik tudják, hogy a személyi kölcsön interneten keresztül is igényelhető (52 százalék) és bármire felhasználható (78 százalék).

A 18-69 éves lakosság 29 százaléka szerint könnyen hitelhez lehet jutni a bankoktól, pénzintézetektől; ez 6 százalékponttal több, mint egy éve, miközben a hitel-ellenesek aránya szignifikánsan, 46-ról 35 százalékra csökkent.

A jelenlegi hitelekkel kapcsolatos attitűdöket és a hitelfelvételt egyetlen mutatószámba sűrítő Hitel Affinitás Index a 2013 első negyedévi 9,5 pontról 12,6 pontra emelkedett 2014 elejére. A mutató értéke a legmagasabb a 30-39 évesek (22) valamint a diplomások (23) körében. A férfiak hitelfelvételi hajlandósága továbbra is magasabb a nőkénél. Az index 0-tól 100 pontig vehet fel értékeket, annál nagyobb, minél többen vettek fel hitelt a vizsgált időszakon belüli egy évben, illetve minél többen mutatnak nyitottságot általánosságban a hitelekkel kapcsolatban.
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Egyre többen tanulják ezt a két nyelvet a magyar iskolákban

A német nyelvet tanulók létszáma folyamatosan zuhan. Teljes cikk

Tovább bővül a szakképzés: 15 milliárd forint a fiatalok és felnőttek képzésére

Idegennyelvi képzést támogató és ágazati képzőközpontok létrehozását segítő projekttel járul hozzá a szakképzés erősítéséhez a kormány... Teljes cikk

Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon

Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon Dániában - közölte Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk