Egyre több orvos jelzi, hogy nem írja alá új munkaszerződését

Sokan továbbra sem látták új, egészségügyi szolgálati jogviszonyt létrehozó szerződésüket, akik pedig igen, hiányolják például az ügyeleti pótlékot.

Országszerte feszültséget okoztak a traumatológiákon dolgozók körében az új egészségügyi szolgálati jogviszonyt létrehozó munkaszerződések. Egyre több helyről érkezik hír arról, hogy orvosok kisebb-nagyobb csoportjai nem akarják aláírni a dokumentumokat.

Ez veszélyezteti az ellátást is, hiszen ha ez nem történik meg március elsejéig, automatikusan megszűnik az alá nem írók munkaviszonya - írja a Népszava.

Az érintettek egy részének az a kifogása, hogy még mindig nem ismerhették meg a rájuk vonatkozó ajánlatot, mások pedig már tudják, hogy az új megállapodás szövege szerint nem kaphatják meg azokat az extra díjakat, amelyek eddig a pályán tartották őket.

Debrecenben a teljes traumatológiai osztály felállt volna március 1-gyel, a Népszava információi szerint azonban itt sikerült rendezni a nézeteltéréseket.

A debrecenihez hasonló tartalmú ultimátumot fogalmaztak meg viszont a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei általános sebészek, szülész-nőgyógyász orvosok, traumatológusok és urológusok is. Szolnokon, Zalaegerszegen, Szekszárdon, Szegeden is kifogásolják, hogy a kézhez kapott szerződésekben nincs nevesítve semmilyen, a sürgősségi munkát ösztönző, támogató pótlék.

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) is közölte, hogy elfogadhatatlannak tartják az ügyelet rendes munkaidőnél alacsonyabb díjazását, és azt is, ha az ügyelet a pihenőnap miatt jövedelemvesztéssel jár.

Fotó: unsplash.com
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Rasszizmusvád a HR-szakma központjában: indul a Mohamed-per

Egy nagy presztízsű amerikai HR-szervezet, az SHRM ellen indul per, miután egy volt dolgozó szerint faji megkülönböztetés és retorzió érte a... Teljes cikk

Év végi aktualitás: Ezt kell tudni a jövő évre szabályosan átvihető szabadságokról

Az év végéhez közeledve érdemes a szabályokat áttekinteni, hiszen a szabályosan jövőre át nem vihető, még fel nem használt idei szabadságok... Teljes cikk

Perelhető-e a munkáltató, ha megsérti az egyenlő díjazás elvét?

Az EU-ban a nemek közötti bérszakadék átlagosan 13%. Magyarországon a női bérek hátránya 18%. Az egyenlő díjazás alkalmazásának egyik gátja a... Teljes cikk