Elküldték a Magyar Úszó Szövetség elnökét
A Magyar Úszó Szövetség közgyűlése megvonta a bizalmat Bienerth Gusztávtól - írja a 24.hu
Az elnök kiemelte azokat a változásokat, amelyeket ő és munkatársai az elmúlt nyolc hónap pozitívumainak gondolt, majd eztán feltárta az általa megrendelt Deloitte könyvvizsgálói jelentés főbb megállapításait. Hozzátette, bizalom nélkül nem lehet dolgozni. Ha azonban a közgyűléstől újra bizalmat kap, örömmel folytatja a munkát.
A közgyűlésen botrány tör ki, mert Bienerth Gusztáv maga akarta levezetni a megbeszélést. Ezt többen is sérelmezték, levezető elnök választását kérték, majd tüntetőleg hátat fordítottak Bienerthnek.
Ezután Dr. Sándor irányításával zökkenőmentesen zajlott a közgyűlés, amely 141 igen, tíz tartózkodás és kettő ellenszavazattlal megvonta a bizalmat Bienerth Gusztávtól. A közgyűlés eztán egyhangú szavazásokkal úgy döntött, hogy új elnököt, elnökségi tagokat, vezető tisztségviselőket szeptember 24-én, egy újabb közgyűlés keretein belül választ.
24.hu
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az RTL Csoportot súlyos válság rázza meg: Németországban akár ezer dolgozót is elküldhetnek, miközben a cég 17%-os bevételkiesésre figyelmeztette... Teljes cikk
Egy új kutatás szerint az AI már most képes lenne a munkahelyek jelentős részét kiváltani, köztük olyan feladatokat is, amelyeket korábban... Teljes cikk
Az Amazon története legnagyobb leépítésére készül: egyetlen hét alatt 30 ezer irodai dolgozótól válhat meg, miközben az ING Bank is közel ezer... Teljes cikk
- Ha csak egyre van időd: mi a fontosabb, a jó alvás vagy a testmozgás? 1 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 3 hónapja
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 3 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 4 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 4 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 4 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 4 hónapja
- Így reagál a reálgazdaság problémáira a magyar munkaerőpiac 4 hónapja
- Így változnak a magyar fizetések: mire számíthatunk 2025-ben? 4 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa