Ennyivel emelkednek a bérek a Magyar Postánál
Megszületett a bérmegállapodás a Magyar Postánál: márciustól sávosan 2-3,5 százalékkal vagy 10-12 ezer forinttal nőnek a bérek. Egyszeri kifizetéssel pedig 40-45 ezer forintot kapnak a postások - cikkezi a vg.hu.
Így a betanított csomagkézbesítő és a csomagkézbesítő I. kategóriába tartozók havi 12 ezer forint, míg a csomagkézbesítő II., rendszeres helyettes, postavezető II. és a gépkocsivezetők havi 10 ezer forintos emeléssel kalkulálhatnak. "A bérfejlesztésből azon munkavállalók részesülnek, akiknek munkaviszonya 2013. január 7. előtt kezdődött. A bérfejlesztés során a béremelés 50 százaléka alanyi jogon jár a munkavállalónak, a másik 50 százalékos részt a munkáltatói jogkörgyakorló differenciáltan osztja szét a teljesítményeket és a munkavégzés minőségét figyelembe véve" - olvasható a szakszervezet honlapján. A bérfejlesztésre a munkavállalók 96,3 százaléka jogosult. A kollektív szerződésben meghatározott takarítási- és összevont munkahelyi pótlékot 3 százalékkal emelik.
Egyszeri pénzbeni juttatásban is megállapodtak a cégvezetés és a szakszervezetek. Így 130 ezer forintos alapbérig 40 ezer forint, 180 ezer forintos alapbérig 45 ezer forint, míg 180 ezer forintig 40 ezer forintot fizetnek ki február 16-ig. A premizált vezetői munkakört betöltőknek nem jár a juttatás.
A választható béren kívüli juttatások éves mértéke 212 ezer forint lesz fejenként.
Még soha olyan kevesen nem dolgoztak a Magyar Postánál, mint 2013 végén - teszi hozzá a vg.hu. Az állami vállalat kimutatása szerint a foglalkoztatottak átlagos állományi létszáma 32147 fő volt 2013. negyedik negyedévben, ők összesen 16,8 milliárd forintot kerestek. Az ezt megelőző negyedévben még 32384-en mondhatták magukat postai dolgozónak, de négy évvel ezelőtt még 34 ezernél is többen kapták a Magyar Postától a fizetésüket.
vg.hu
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Úgy tűnik, idén a középvezetők maradtak le a legjobban a bérversenyben: átlagosan kevesebb mint 7 százalékkal nőtt a fizetésük, miközben több... Teljes cikk
Az Egyenlő Díjazás Napja idén október 27-re esik. Ettől a szimbolikus naptól kezdve olyan, mintha a nők az év végéig „ingyen” dolgoznának a... Teljes cikk
A minimálbér-emelés hatása messze túlmutat a bérek korrekcióján – az egész ügyviteli és adminisztrációs folyamatra kihat, ezért érdemes... Teljes cikk
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 3 hete
- 15 százalékkel emelkednek a bérek ebben az ágazatban 3 hete
- Közszolgák figyelem! Januártól ekkora fizetésemelés jön 3 hete
- Lemaradtak a középvezetők – csak ennyivel nőtt a fizetésük idén 3 hete
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 4 hete
- Sokkoló felmérés: tízből nyolc cég idén sem ad fizetésemelést 1 hónapja
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 1 hónapja
- Visszaüt, ha az embereken kezdjük a spórolást 1 hónapja
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 1 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 1 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?