Fejlesztésekkel előznék meg a kalauzok bántalmazását
Az elmúlt időszakban több kalauzt is fizikailag bántalmaztak. A szakszervezet a héten azt panaszolta, hogy szerintük a MÁV-Start nem tesz eleget a dolgozók védelméért. Most a társaság reagált: fontos számukra a munkavállalók testi épsége, több intézkedést is tettek értük.
A támadások megelőzés érdekben évente csaknem 80 ezer vonatot biztonsági személyzet, 8000-8500 vonatot pedig a Készenléti Rendőrség munkatársai kísérnek. Emellett felhívják a figyelmet arra, hogy a szolgálati mobiltelefonokról bármikor elérhető a rendőrség, ha szükségesnek tartják az ellenőrök a beavatkozást.
Fontos fejlesztés lehet - amelyet a szakszervezet is hiányol - hogy a jegyvizsgálókat testkamerákkal lássák el. A vasútvállalat erre tett már lépéseket állítása szerint: 2017 augusztus közepén, 25 jegyvizsgáló önkéntes részvételével elkezdte a testkamerák gyakorlati tesztelését, a tapasztalatok összegzése megtörtént. Mivel nincs olyan típusú testkamera a hazai piacon, ami megfelelne a műszaki paramétereknek, jogszabályoknak és adatvédelmi előírásoknak, ezért elhúzódott a folyamat. A beszerzési eljárás előkészítése befejeződött, a rendszer kísérleti jellegű kiterjesztése a budapesti agglomeráció egyes részeiben 2018-ban várható. Hogy kérnek-e a testkamerákból, azt a dolgozók maguk dönthetik el. További fejlesztés, hogy az új vonatokat belső kamerarendszerrel szerelik fel.
Emellett a társaság közölte, hogy figyelemfelhívó kampányt indítottak: az utasokat tájékoztatják, hogy a közfeladatot ellátók elleni erőszak milyen büntetőjogi következményekkel jár. Figyelemfelhívó matricákat helyeznek ki az állomási jegypénztárak ablakaiba, illetve a járművek belső utasterébe.
napi.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A bátonyterenyei SungEel HiTech Hungary Kft. akkumulátor-feldolgozó üzem több dolgozójánál határérték feletti nikkelszennyezést mutattak ki –... Teljes cikk
Gyakran felmerülő helyzet, hogy a munkavállaló munkaidő alatt szeretne egyébként munkavégzésre alkalmas állapotban nem kötelező orvosi... Teljes cikk
2024-ben 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza a családjához, mert elhunyt munkahelyi balesetben. A Munkahelyi biztonság... Teljes cikk