Gyermekenként 200 ezer forint születési támogatást kapnak a katonák
Ötvenezer forint nevelési támogatást kap jövőre minden honvédségi dolgozó, születési támogatásként pedig minden gyermek után bruttó 200 ezer forint jár majd.
Ebből kiderül: a honvédségi béren kívüli juttatások semmivel sem lesznek alacsonyabbak, mint az idén, és folytatódhat a tavaly elindított négyéves, a honvédelmi alkalmazottakra vonatkozó életpályamodell.
Az ennek részeként meghirdetett 35 százalékos emelés első lépcsőfoka, a 20 százalékos bérfejlesztés már megtörtént, 2022-ig pedig évente 5 százalékkal növeljük a honvédelmi alkalmazottak illetményét - mondta Benkő Tibor honvédelmi miniszter.
Hozzátette: az idei megállapodás egyik kiemelt pontja a családok támogatása volt. Ennek részeként a teljes állomány számára 50 ezer forintos nevelési támogatásról döntöttek.
Emellett a katonák és civil dolgozók számára - születési támogatás keretében - gyermekenként bruttó 200 ezer forintot biztosít a tárca.
A tárca idősügyi politikájáról elmondta: a kormány stratégiáját támogatva az Obsitos programmal sikerült megadni a nyugállományú katonáknak azokat a kedvezményeket, amelyek eddig csak az aktív állomány számára voltak elérhetők.
Fotó: unsplash.com
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME
Részletek
Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
A fiatalok átlagos havi nettó jövedelme 234 ezer forintra nőtt a múlt év végére szemben az egy évvel korábbi 200 ezres szinttel. 2019-hez... Teljes cikk
2024. novemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 695 100, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó... Teljes cikk
A NAV adatai szerint 2023-ban a tőkejövedelemmel rendelkezők száma 375 ezerről 356 ezerre, mintegy 5 százalékkal csökkent. Emellett a 2023-as évben... Teljes cikk
- A munkavállalók érdekeinek védelmére több mint 499 millió forint uniós támogatásban részesült a Magyar Szakszervezeti Szövetség 2 hete
- Ezért hasznos, ha a HR és a pénzügyi terület együtt gondolkodik 3 hete
- NAV: januártól új, kedvezményes adózású béren kívüli juttatások érhetők el 3 hete
- NGM: január 1-től elérhető a havi 150 ezres lakhatási támogatás 3 hete
- Támogatást nyert el taglétszámának növeléséhez a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete 1 hónapja
- Így bővül a cafeteria juttatások köre 2025-től 1 hónapja
- Elindult a 35 évnél fiatalabb munkavállalóknak járó lakhatási támogatás 1 hónapja
- Négy meglepőnek tűnő ok, ami miatt a dolgozók felmondanak 1 hónapja
- Ennyi vállalkozás igényelt támogatást a vállalati e-autó programban 2 hónapja
- Már 110 ezer felett jár az SNI-s diákok száma 2 hónapja
- Jövőre indul a magyar kis- és középvállalkozásokat segítő támogatás 2 hónapja