Hatalmasak a bérkülönbségek az IT-szakmában
Nagyon eltérőek lehetnek a fizetések az informatikai szakmában, a skála bruttó 250 ezer forinttól akár 1,8 millióig terjedhet - írja a Portfolio.
A lap szerint évek óta a Java és a .NET programnyelvekkel dolgozó szakemberek a legkeresettebbek, őket követik a C Sharp (C#), illetve a C++ programnyelvek fejlesztői. Vannak még olyan ismeretek, amelyek emelhetnek a béren, ilyen például a React vagy a Cloud AVplatformok használatában szerzett gyakorlat, vagy a full stack fejlesztői tudás.
Ha valaki nem alkalmazottként csatlakozik egy céghez, hanem tanácsadóként köt szerződést egy céggel magasabb fizetésre számíthat, bár így önmaga után adózik, maga szerzi a munkákat és nincs fizetett szabadság sem.
Felkapott munkakör a jóval nagyobb technikai tudást igénylő SAP-tanácsadó, a business analyst, valamint a kiberbiztonsági mérnökök és IT risk management szakértők is keresettek. Ritkák és jól fizetettek az adatmérnökök (data scientist) is, de a képzésük nagyon drága.
A tesztelők is egyre jelentősebb szerepet kapnak, de mivel informatikai előképzettséget nem igényel a munka, leginkább monotonitástűrésre és precizitásra van szükség, így a fizetések sem olyan magasak. A kezdő fizetés 300 ezer forint, néhány évnyi tapasztalattal 500 ezer forint, seniorként pedig 800 ezer forint.
A rendszermérnökök fizetése egyetemi végzettségel és seniorként 800 ezer és 1 millió forint között van. A rendszergazda munkakör ezzel szemben szakközépiskolai vagy OKJ-s végzettséget igényel, a kereset alacsonyabb, 450-550 ezer forint. Általában attól függ hány gépet kell üzemeltetniük.
Az egyetemről frissen kikerülő informatikusok bére 250-350 ezer forint között mozog, de szinte kötelező, hogy rendelkezzenek szakmai gyakorlattal.
Fotó: Pixabay
Portfolio
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A targoncavezető a raktárak és gyárak nélkülözhetetlen munkatársa, aki a logisztikai folyamatok zökkenőmentes működéséről gondoskodik. Teljes cikk
A mezőgazdasági gépszerelő kulcsfontosságú szereplő a modern mezőgazdaságban, hiszen a termelés hatékonysága nagyrészt a gépek megbízható működésén múlik. Teljes cikk
A gépjárművillamossági szerelő a modern autók egyik legfontosabb szakembere, hiszen a járművek nagy része ma már elektronikus rendszerekre épül. Teljes cikk
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 4 napja
- Mikor lesz nálunk is így? A szomszédunkban már két munka sem elég a megélhetéshez 1 hete
- Ennyit keresnek az NFL pompomlányai 2 hete
- Megkapta az engedélyt a szolgáltató - hamarosan Revolut-számlára is érkezhet majd a fizetés? 2 hete
- A fiatalok kétharmada arra számít, hogy nőni fog a fizetése 2 hete
- "Állás-apokalipszis" - nehéz helyzetben a frissdiplomások 3 hete
- Quality Assurance Specialist 3 hete
- Bértranszparencia másképp 1 hónapja
- Pilótaválság a láthatáron: a légitársaságok munkaerőhiánya új szintre lépett 1 hónapja
- Toborzási roham a BMW-gyárban – ekkora bért kínálnak a kezdőknek 1 hónapja
- Hihetetlen, mennyit keresnek a marketingesek Magyarországon - az EU top 3-ban a fizetések 1 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?