Így kerüljön vissza a munkaerőpiacra
Az elmúlt tíz évben a munkavállalók 39 százaléka volt hosszabb-rövidebb ideig munkanélküli. Ezt az időszakot nagyrészt alkalmi munkával, esetleg új szakma elsajátításával, nyelvtanulással lehet és érdemes áthidalni, hogy minél könnyebb legyen a visszakerülés a munkaerőpiacra, írja a Világgazdaság.
A nők inkább választják a képzést, míg a férfiak az alkalmi munkát és akár a külföldi munkavállalást. A Perfekt Zrt., OKJ-s képzésein is kétharmados arányban nők vesznek részt.
A lap írja, hogy a KSH adatai szerint a nyelvtanulás is jó stratégia, ugyanakkor a megkérdezett nyelviskolák azt nyilatkozták, hogy inkább jobb munkalehetőség vagy külföldi munkavállalás miatt választják a nyelvtanfolyamokat a felnőtt diákok.
Világgazdaság
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Önmegvalósítás vagy anyagi kényszer? A WHC Csoport elemzése szerint a főállás mellett vállalt másodprojektek térnyerése már olyan jelentős... Teljes cikk
Számos személyi jövedelemadó kedvezményt érvényesíthetünk, ha elég figyelmesek vagyunk. Ráadásul 2025-ben és 2026-ban is több szja-kedvezmény... Teljes cikk
2026 januárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 609 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 225 ezer fő, a... Teljes cikk
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 2 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 2 hete
- Nyelvoktatás, te drága!? 3 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 3 hete
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 3 hete
- AI eszközök a vállalati nyelvtanulásban: versenytársak vagy szövetségesek? 3 hete
- Egy külföldi dolgozó késelte meg kollégáját egy szegedi építkezésen 4 hete
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 4 hete
- Minőségi kéziszerszámok a ház körüli munkákban 4 hete
- 6 tipp, hogyan maradj energikus az irodában egész nap 4 hete
- Pék 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?