Júliusban újabb minimálbér-emelés jöhet
Ha a szochó ismét csökken, a minimálbér 169 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig 221 ezer forintra növekedhet.
Az év elején 4 százalékos minimálbér-emelésben (ami alapesetben 167 400 forintot jelent, a garantált bérminimum esetében pedig 219 ezer forintot) állapodtak meg a szociális partnerek, azaz a munkaadók és munkavállalók érdekképviseletei, de a tárgyalások elhúzódása miatt csak februárban kerülhetett sor a teljes munkaidőben adható legkisebb bér emelésére. Így a 4 százalék valójában csak 3,6 százalékot jelent, januárban ugyanis - megállapodás híján - még az előző évi minimálbérnek megfelelő összeget utalták a dolgozóknak - írja a portál.
Az év eleji megállapodás rögzítette azt is, hogy ha a kormány újabb 2 százalékponttal csökkenti a szociális hozzájárulási adót (szocho), akkor a minimálbér is emelkedhet még egy százalékkal.
Az Európai Bizottsághoz nemrég benyújtott konvergenciaprogramban pedig az áll, hogy "a költségvetési mozgástér figyelembe vételével 2016 és 2020 júliusa között összesen 11,5 százalékponttal mérséklődött a szociális hozzájárulási adó kulcsa. A 2020. júliusi csökkentéskor a versenyszféra reálbér növekedése ugyan nem érte el a megállapodásban foglalt szintet, azonban a koronavírus okozta válság hatásainak mérséklése érdekében a Kormány ettől eltekintve 2 százalékponttal tovább csökkentette a szociális hozzájárulási adó kulcsát a munkahelyek megóvása érdekében. A következő években várhatóan még két alkalommal kerülhet sor további adócsökkentésre."
Vagyis idén és jövőre is sor kerül a szocho további, összességében 3,5 százalékos lefaragására. Így jönne ki a 2016-ban megcélzott 12 százalékos szochó.
Mindez azt jelenti, hogy idén júliusban újabb 1 százalékos emelés jöhet a legkisebb béreknél, így a minimálbér 169 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig 221 ezer forintra növekedhet.
Fotó: unsplash.com
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A minimálbér-emelés és az szja-mentesség együtt látványosan kitolta a lakáshitel-felvétel határait: pusztán a jövedelemarányos törlesztési... Teljes cikk
A személyi jövedelemadó kedvezményrendszere minden eddiginél jelentősebb mértékben bővül 2026-ban. Aki időben lép, és már januárban nyilatkozik... Teljes cikk
Tanár, orvos, katona, rendőr. Négy szakma, amelyben összesen több százezren dolgoznak / teljesítenek szolgálatot Magyarországon, és amelyek fizetése... Teljes cikk
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 4 napja
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 1 hete
- Ennyivel emelkedik a dolgozók bére a BKV-nál 1 hete
- Minimálbérből lakáshitel? Már közel 24 millió forint is elérhető 1 hete
- Megállapodtak: jelentős fizetésemelés és extra juttatások a MÁV-nál 1 hete
- Ekkora béremelést kapnak a vízügyi dolgozók 2 hete
- Jön az AI és a kiégés? - Emiatt aggódnak leginkább a dolgozók 2026-ban 2 hete
- "Az utasok kevesebbet fizetnek, a mávosok többet keresnek" - Lázár János beszélt a MÁV -nál tervezett béremelésről 2 hete
- "Akár 0% béremelés is lehet" – ezért kongatnak vészharangot a pedagógusok 3 hete
- 300 órás hónapok, valódi béremelés nélkül – így élnek az ápolók Magyarországon 3 hete
- Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd 3 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig