Kevesebb halálos, több csonkolásos munkabaleset
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal (NMH) szóvivőjének hétfői közleménye szerint január-márciusban 3.169 munkabaleset történt, ezek közül 7 eset volt halálos kimenetelű.
A javuló tendenciájába illeszkedő adatok mellett kedvezőtlen jel viszont a csonkolásos balesetek számának növekedése - olvasható a közleményben. Ilyen jellegű sérülés az idei év első három hónapjában 54 esetben következett be, míg a tavalyi év hasonló időszakában csupán 33-ban.
A súlyos kimenetelű munkabalesetek egyharmada - 24 balesetből 8 - az 1-9 munkavállalót foglalkoztató kisvállalkozásoknál következett be.
Bár a súlyos balesetekre vonatkozó negyedéves esetszámok önmagukban alacsonyak ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni belőlük, de a régebbi, hasonló tapasztalatokat is figyelembe véve kijelenthető, hogy a kisvállalkozásoknál tapasztalható, biztonságra vonatkozó ismerethiány, az elavult gépek használata és a teljesítménykényszer miatti "túlvállalások" jelentősen megnövelik a kisvállalkozásokban bekövetkező, tartós keresőképtelenséggel, maradandó károsodásokkal járó balesetek kockázatát - emelte ki Gedeon András.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Gyakran felmerülő helyzet, hogy a munkavállaló munkaidő alatt szeretne egyébként munkavégzésre alkalmas állapotban nem kötelező orvosi... Teljes cikk
2024-ben 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza a családjához, mert elhunyt munkahelyi balesetben. A Munkahelyi biztonság... Teljes cikk
Hétfő délután az Országházban ellenzéki képviselők a munkabiztonságról is kérdezték a kormány tagjait. Teljes cikk
- Figyelmetlen munkavégzés okozott maradandó sérülést Kaposváron 7 napja
- Jobb óvatosnak lenni a tengerparton is 1 hónapja
- Autópálya mellett dolgozó embert gázoltak halálra az M6-oson 1 hónapja
- Halálos munkabaleset a Dunánál, vádat emeltek a műszaki vezető ellen 1 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 2 hónapja
- Egy vezérigazgató és családja vesztette életét a városnéző helikopteren 3 hónapja
- Czomba Sándor elmondta, mire fordít kiemelt figyelmet a munkavédelmi hatóság 3 hónapja
- A könyvelőnő és az informatikus is megsérült - kórház lett a vége egy céges csapatépítőnek 3 hónapja
- 50 millió dollárt kapott, mert munka közben leöntötte magát kávéval 4 hónapja
- Munkahelyi hatékonyság növelése szinte ingyen 4 hónapja
- Csökkent a munkabalesetek száma 2024-ben 4 hónapja