Kicsiknek is előnyös a cafeteria
Bár a törvények az utóbbi években alaposan megnyirbálták a vállalatok béren kívüli juttatási lehetőségeit, mégis, egyre népszerűbbé válik azok alkalmazása. Már a kisebb vállalkozások is gyakorta alkalmazzák a munkavállalók jövedelemkiegészítésére, jutalmazására.
Béren kívüli nyugdíjreform
Január 1-jével kissé módosult a munkáltatói hozzájárulások szabályozása is. Bár az önkéntes nyugdíjpénztárak az adómentességi limitjét nem "bántották", továbbra is a minimálbér 50 százaléka lehet csak, de az önkéntes kölcsönös egészségpénztáraknál ez az arány 20-ról 30 százalékra emelkedett. További fontos szabály, hogy a munkáltató által finanszírozott önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás (ideszámítva a tagdíj-hozzájárulásokat is), valamint az egészségpénztári tagdíj együttesen csak a mindenkori minimálbér mértékéig - ez évben havi 69 ezer forintig - adómentes.
A magánszemélyeket érinti az a rendelkezés, amely szerint a tag a munkáltatói hozzájáruláson felül is fizethet be tagdíjat, amely után az idén 30 százalékos, maximálisan évi százezer forintos adókedvezmény illeti meg. A befizetett összegek után pénztári kedvezmény címén az adókedvezmény mértéke 120 ezer - a 2020 előtt nyugdíjazandók esetében 130 ezer, kétféle pénztári befizetéskor összesen 150 ezer -forint lehet - részletezi a Világgazdaság.
Változás az adókedvezmények terén
Ezekhez hasonló módon működik év eleje óta a foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató intézmény számára teljesített befizetés, akár a magánszemély, akár a munkáltató hozzájárulásáról van szó. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy az adókedvezmények maximális kerete évi százezer forint lehet, de ezt csak évi 3,4 millió forintos bruttó jövedelemig lehet igénybe venni. Igaz, a kedvezmény e felett - csökkenő mértékben - még érvényesíthető, és csak 3,9 millió forintos jövedelemnél fogy el teljesen. A különböző pénztári befizetések mellett a keretbe beleszámítanak a tandíjjal, a közcélú adományokkal és a biztosításokkal kapcsolatos adókedvezmények is.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Tréning Kerekasztal Konferencia 2026. Élménnyel eredmény! – Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek
Részletek
Jegyek
Mostantól nemcsak üzleti döntés, hanem pénzügyi előny is étteremben találkozni az ügyfelekkel: a friss kormányrendelet jelentős adóterhet vesz le... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az elmúlt években a magasabb keretet adók aránya növekszik. Teljes cikk
2025. év végén az előző évhez képest kifejezetten kevés változás történt a kedvező adózású juttatásokhoz kapcsolódóan. Ez lehetőséget ad... Teljes cikk
- Hathavi fegyverpénz kapnak a MÁV-csoport biztonsági dolgozói 1 hete
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 2 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 2 hete
- Itt vannak a legnagyobb egészségpénztárak 2 hete
- NAV: félmillióan nem élnek egy fontos adókedvezménnyel 2 hete
- Tanulmány: Az AI térnyerése a juttatások csökkentéséhez vezet? 3 hete
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 3 hete
- Szja kedvezmények: ezeket érvényesítheti 2026-ban 3 hete
- Lakhatási támogatás 2026-ban - amit munkavállalóként és munkáltatóként tudni kell 3 hete
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 4 hete
- A szakértő szerint elkerülhetetlen a nyugdíjrendszer reformja 4 hete

Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND alapítója, szerkesztője, aki nem csak az adótörvények oldaláról közelíti meg a béren kívüli juttatásokat.
Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?