Kulcsfontosságú a munkahelyi digitális innováció

Az európai munkavállalók innovatív technológiákra és digitális megoldásokra vágynak munkahelyükön, a termelékenység növelése érdekében - derül ki a Ricoh Europe tanulmányából.

A megkérdezett 3600 munkavállaló 65%-a szerint az automatizációs technológiák lehetővé teszik számukra a hatékonyabb munkavégzést, míg 52 százalékuk egyetért azzal, hogy a mesterséges intelligencia pozitív hatással lesz munkakörükre.

A munkavállalók az e-mailezést (41%) és a személyes találkozókat (37%) tekintik naponta a legnagyobb időpazarlásnak - míg az ingázás csupán harmadik e területen (29%). Ugyanakkor a válaszadók túlnyomó többsége (98%) pozitív hozzáállású az új technológiák potenciálját illetően, mely által okosabb módon dolgozhatnak. Ez magában foglalja az adatokhoz való gyorsabb hozzáférést (44%), a gyakoribb otthoni munkavégzést (42%) és az ismétlődő munkafeladatok csökkentését (41%).

Javier Diez-Aguirre, a Ricoh Europe alelnöke elmondta: "Amit a munkavállalóktól hallunk, az egyezik a kormányok makrogazdasági termelékenységi aggályaival világszerte. A munkaidő rendkívül nagy hányadát teszik ki olyan feladatok és folyamatok, amelyek automatizálhatóak vagy egyszerűsíthetőbbek lennének. A technológia alkalmazásával a munkavállalók jóval hatékonyabban dolgozhatnak, arra összpontosítva, hogy valódi értéket vigyenek üzleti tevékenységükbe."

A munkavállalók aggodalmukat fejezték ki: a technológiai beruházások hiánya problémákat okozhat a vállalatok számára. 36 százalékuk úgy gondolja, ha a fent említett befektetések nem valósulnak meg, vállalatuk 5 éven belül elbukhat. Mi több, 46 százalékuk úgy gondolja, hogy versenytársaik már technológiai előnnyel rendelkeznek hozzájuk képest.

A tanulmány azt is feltárja, hogy a munkavállalók vezetőik szándékaival is elégedetlenek. 72 százalékuk úgy gondolja, hogy a felső vezetés csak akkor fog bevezetni új technológiákat, ha azok a direkt költségcsökkentést segítik elő, nem pedig a hatékonyabb munkavégzést.

Diez-Aguirre hozzátette: "Az üzleti döntéshozóknak hosszú távú, holisztikus szemléletet kell elsajátítaniuk az alapvető vállalatirányítási folyamatok költségeiről. A beruházások csökkentése rövid távon tőkét szabadít fel, de a hatékonyabb munkavégzés és ezáltal nagyobb termelékenység hosszú távon jóval kifizetődőbb.”

Fotó: Pixabay
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A türelem pszichológiája: ezt kell megérteni és minden könnyebb lesz

A türelem nem egyszerűen személyiségjegy vagy „jó nevelés” kérdése: a pszichológia szerint egy tanulható érzelemszabályozási képesség, amely... Teljes cikk

A csendbe menekülnének az állandóan elérhető dolgozók

A „csendes órák” egyre jelentősebb szerepet játszanak a digitális zaj csökkentésében - derül ki egy friss felmérésből. Teljes cikk

Ha csak egyre van időd: mi a fontosabb, a jó alvás vagy a testmozgás?

Ha választanod kell a mozgás és az alvás között, a tudomány szerint a pihentető éjszaka a jobb befektetés. Egy friss, 28 millió napnyi adatot... Teljes cikk