kapubanner for mobile

Leszúrta kolléganőjét a videojáték-függő férfi, életfogytiglant kaphat

Vádat emelt a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 25 éves férfival szemben, aki tavaly májusban megkéselte munkatársnőjét, aki ennek következtében a helyszínen meghalt - közölte a főügyészség.

A vádlott 2022. május 22-én, az éjszakai műszakot követően egy veszprémi gyárban, a munkáját szintén befejező munkatársnője után ment a női öltözőbe és késsel rátámadt. 

A sértett segélykiáltására két munkatársuk szaladt az öltözőbe, de már nem tudtak rajta segíteni. Az elkövető olyan súlyos sérüléseket okozott, melyek következtében az asszony a helyszínen meghalt. 

A vádirat szerint az elkövető szabadidejében vérengző tartalmú videójátékokkal játszott, számára a videójátékos kegyetlenkedés és a valóság felcserélődött.

Az ügyészség életfogytig tartó fegyházbüntetés és a közügyek gyakorlásától történő eltiltás kiszabására tett indítványt. 

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják

Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk

Ekkora béremelést kap idén a spanyol király

Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk

Közel 10 milliárdos botrány: letartóztatták egy gabonás cég vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk