Mentorálással kellene segíteni a munkahelyi beilleszkedést
A szakképzési rendszerben tanulóknak mentorálási rendszer kiépítésével kellene segíteni, hogy a képzettségük megszerzése után be tudjanak illeszkedni egy-egy munkahelyen - mondta a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a munkaerőhiány már szinte az egész magyar gazdaságban jelentkezik, ami a gazdaság felfutásának, a demográfiai hullámvölgynek és a munkaerő kivándorlásnak is következménye.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívása ma nem a létszám-, hanem a használható tudás hiánya. A technológiai és ipari átalakulás... Teljes cikk
A fosszilis energiahordozóktól való elmozdulás soha nem látott munkaerő-igényt teremt az elektromos hálózatok körül: tízezrével nyílnak új... Teljes cikk
Magyarországon is megvetette a lábát a munka világát jó értelemben felforgatni akaró - lapos szervezet, döntés az alsó szinteken, emberközpontú... Teljes cikk
- Negyven éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen ez a magyar férfi 2 hete
- A wellbeing-paradoxon: kinek a dolga, hogy jól legyünk a munkahelyen? 2 hete
- Óriási állásbörze jön Békéscsabara – itt toboroz a Vulcan Shield Global 3 hete
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 3 hete
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 3 hete
- Újraválasztotta elnökét a Felnőttképzők Szövetsége 3 hete
- Technikum után két év alatt diploma? Indul a "három az egyben" képzés 1 hónapja
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 1 hónapja
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 1 hónapja
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 1 hónapja
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben