Megjelent: 6 hónapja

Mosogató

A mosogató állással foglalkozók a konyhákban dolgoznak, a főzéskor használandó eszközök és a tányérok elmosogatása a fő feladatuk.

Több típusú mosogatót különböztetünk meg: a fekete mosogatót és a fehér mosogatót. Közöttük a különbséget a rájuk hagyott mosogatni való eszközöknél kell keresni. A mosogatás módszerében is különbséget lehet tenni gépi, illetve kézi mosogatók között. Munkák mosogatóknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Mosogató munka feladatai:
- a munkafelület és a konyha tisztán tartása, a mosogató gép kitisztítása

- fekete mosogató feladatai:
- előszedni a főzéshez használatos eszközöket (például: fazék, serpenyő), edényeket
- elmosni azokat, lecsepegtetni és a számukra fenntartott helyre elpakolni
- az elmosás két fázisból áll: először is a zsíroldás és fertőtlenítés, majd az elöblítés

- fehér mosogató feladatai:
- a nem főzéskor használatos eszközök (például: pohár, tányér, evőeszköz) előszedni
- elmosni azokat, lecsepegtetni, majd elpakolni a helyükre
- itt a mosogatás három fázisból áll: első a zsíroldás, majd fertőtlenítés, végül az öblítés fázisa

Elvárások
A mosogató állás betöltéséhez nem létfontosság a kimondott mosogatói végzettség, esetenként egy alapfokú végzettség elegendő. A jó mosogatók tudnak csapatban is, de ugyanúgy önállóan is megfelelően dolgozni. Előnyös még a jó fizikum és a rugalmasság képessége.

Munkarend
A mosogatók munkarendje munkatársaikhoz képest kedvezőbbnek mondható, mivel nyitáskor még nem áll halomba a sok mosatlan. Megeshet gyakran a napi 8 órás munkavégzés heti 5 napban.

Az alapbér mellett a mosogatók részesedhetnek plusz juttatásokban. Előfordulhat, hogy az étterem biztosít számukra egyenruhát és/vagy bizonyos mennyiségű ingyenes  étkezést. Néhány helyen a fejlődés és előrelépési lehetősége is opció lehet számukra
  • 2023.02.08Az MT. új szabályai - munkajogi aktualitások, változások 2023. Az Országgyűlés 2022. decemberében módosította a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvényt, mely több pontban is módosult a korábbiakhoz képest. On-line programunk keretében szeretnénk bemutatni résztvevőinknek a módosításban érintett részeket, aktualitásokat gyakorlati megközelítésben. Részletek Jegyek
  • 2023.02.15Hoshin Kanri képzés A Hoshin Kanri, amely a minőségi termékek és szolgáltatások biztosítása érdekében a változásmenedzsment projektek lebontásával segíti elő az egész vállalatra kiterjedő stratégiai tervezést, ezáltal megvalósítja a munkafolyamatok racionális napi menedzsment rendszerének hosszú távú kialakítását a szervezetnél. A Hoshin Kanri módszer megismerése és a stratégiai célok lebontása, célmegállapodások megkötése, erőforrás és projekttervek, akció meghatározása a célok elérése érdekében. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
További cikkek
Pénzügyi asszisztens

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat... Teljes cikk

A válság sem fog az informatikusok fizetésén

A jelenlegi nehéz gazdasági helyzet sok szektorra hatással van, azonban az informatikai iparágat, és azon belül az IT munkaerőpiacot látszólag... Teljes cikk

Kétműszakos munka

A munkavállaláskor egy nagyon fontos tisztázandó kérdés, hogy hány műszakos munkát vállal az ember. Teljes cikk