Munkahelyi tréfa: benzint öntött a csikkjére és felgyújtotta kollégáját
A Tatabányai Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot azzal a férfival szemben, aki tréfából meggyújtotta munkatársa ruháját – olvasható az ügyészség hétfői közleményében.
A vádirat szerint az elkövető 2023. október 2-án, munkatársaival Tatabányán, benzinnel működő fűkaszával füvet nyírt. A munkások 11 óra körüli időben pihenőt tartottak, és a füves területet szegélyező betonpadkán ültek. Az elkövető a betonpadkáról hirtelen felállt azért, hogy a sértettet megviccelje. A férfi a nála lévő égő cigaretta csikket az ott ülő férfi háta mögé tette, majd egy kupaknyi benzint a cigarettacsikkre ráöntött, melytől az lángra kapott, és lángra gyújt a sértett felső ruházata is.
A büntetlen elkövető az égést látva nyomban igyekezett segíteni eloltani a tüzet, a lángoló pólót a sértettről levenni, aki a tréfa következtében másodfokú égési sérülést szenvedett.
A biztonsági kamera által rögzített felvételen a sértett látható a lángra lobbant ruhában, és az elkövető, ahogyan próbál neki segíteni.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Közröhej és felháborodás követte Zulkifli Hasan malajziai vallásügyi miniszter parlamenti válaszát, amelyben a munkahelyi stresszt és a „hiányos... Teljes cikk
Nem irodai székbe, hanem hóviharba keresnek embereket: a British Antarctic Survey asztalosokat, szerelőket, szakácsokat és más fizikai dolgozókat... Teljes cikk
Elhunyt Borsik János, a rendszerváltás kiemelkedő szakszervezeti vezetője, a Mozdonyvezetők Szakszervezetének egykori ügyvezető alelnöke, az Autonóm... Teljes cikk
- Munkahelyi baleset: mit kell tennie a dolgozónak és a munkáltatónak? 1 hónapja
- Munkahelyi elköszönés: hogyan búcsúzzunk méltósággal és emlékezetesen? 1 hónapja
- A türelem pszichológiája: ezt kell megérteni és minden könnyebb lesz 2 hónapja
- A csókkamera romba döntötte az életét: reménytelenül keres állást a HR igazgató 2 hónapja
- Botox vagy bukás? Egyre több dolgozó kényszerül ráncfelvarrásra a karrierje miatt 2 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 3 hónapja
- Mennyiség helyett minőség - Ezek a jó állás titkai az amerikai munkavállalók szerint 3 hónapja
- Több jel is arra mutat, hogy egyre több a munkahelyi zaklatás 3 hónapja
- Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket 3 hónapja
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 3 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 3 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig