Ösztöndíjjal emeli a kormány a rezidensek fizetését
Nemet kell mondaniuk a hálapénzre azoknak a rezidenseknek, akik megpályázzák a bővített rezidenstámogatási programot. Az ösztöndíjasok szakmai területtől függően havi 100-200 ezer forintban részesülhetnek. A pályázati határidő: február 3.
A rezidensek Magyarországon tartására számos ösztöndíjat is indítottak. Az üres házi gyermekorvosi körzetek betöltéséért nettó százezer forintos pluszpénzt, sürgősségi helyek elfoglalásáért kétszázezer forintos kiegészítést lehet kapni.
Az idei költségvetésben 1,8 milliárd forint van elkülönítve ezekre az ösztöndíjakra, amely az egészségügyi államtitkárság szerint szerint lehetővé teszi, hogy minden, az előző évben végzett fiatal orvos részesülhessen a támogatásban. A pályázóknak vállalniuk kell, hogy az ösztöndíj idejére hazai állami vagy katonai finanszírozású kórházban vállalnak munkát, valamint hogy ez idő alatt nem fogadnak el hálapénzt.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss felmérés szerint az ügyfélszolgálati munkatársak közel harmada tervezi a munkahelyváltást a következő hat hónapon belül. Nem a... Teljes cikk
Az autóvásárlás sokak számára még mindig egy kellemetlen, bizalmatlan alkudozással teli élmény. Mi történik, ha a jól ismert forgatókönyvet egy... Teljes cikk
Pályakezdése óta toborzóként dolgozik, gyakornokként indult a Karrier Hungáriánál, 14 éve. Idén januárban pedig szülési szabadság után vezetői... Teljes cikk
- Optimistábbak a magyar cégek, mégsem jön a béremelés 1 hete
- Kulcsszerepe lesz a vállalatoknak az egészségfinanszírozásban 2 hete
- Navigálás a viharban: így lett közel 9 milliárdos árbevétele a Pensumnak 2 hete
- Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet 2 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 3 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 3 hete
- Bölcsességfog eltávolítás: hiedelmek és valóság 3 hete
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 4 hete
- PDSZ: a kormány azonnal kezdjen tárgyalásokat a pedagógusok bérrendezéséről 1 hónapja
- Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás 1 hónapja
- Nagy a baj: egyre kevesebb a gyermekorvos az országban 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?