Színészkarrierek kerülhetnek veszélybe a hamarosan hatályba lépő rendelet miatt
Megosztja a művészvilágot az a hamarosan hatályba lépő törvény, mely szerint a nemzeti intézményekben dolgozók 70 százalékának rendelkeznie kell szakirányú felsőfokú végzettséggel - írja a Borsonline.
Beiratkoztak a színművészeti és a Kaposvári Egyetemere, hiszen a törvényalkotó kizárólag e két intézmény diplomáját fogadja el. A törvény nem vonatkozik azokra a színészekre, akiknek már csak 10 vagy kevesebb évük van a nyugdíjazásig.
A lap megkérdezett néhány művészt a törvényről:
Peller Károly, az Operett Színház sztárja, 18 évnyi színházi tapasztalattal kezdte meg tanulmányait, azóta már a mesterképzésre jár. A színész szerint a rendelet inkább a színházi alkalmazottakat hozza nehéz helyzetbe.
A Vastag testvéreknek sincs diplomájuk, Csaba nem aggódik, az öccse abban bízik, beleesik majd abba a harminc százalékba, aki felsőfokú szakképesítés nélkül is szerepelhet.
Gór Nagy Mária, aki saját színitanodát vezet, úgy véli, diploma nélkül is lehet valaki jó színész. Ő is úgy véli a rendelet csak azok életét nehezíti meg, akik egy társulat állandó tagjai, alkalmazottként dolgoznak, a szabadúszókra nem vonatkozik a törvény.
Számos színész legendának sem volt diplomája például Tordy Gézának, Latinovits Zoltánnak, Bajor Imrének, Jordán Tamásnak, Pogány Juditnak.
Borsonline
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A fosszilis energiahordozóktól való elmozdulás soha nem látott munkaerő-igényt teremt az elektromos hálózatok körül: tízezrével nyílnak új... Teljes cikk
Magyarországon is megvetette a lábát a munka világát jó értelemben felforgatni akaró - lapos szervezet, döntés az alsó szinteken, emberközpontú... Teljes cikk
A mai munkavállalók már nem évekre, hanem fejlődési lehetőségekre szerződnek: ha nincs tanulás, gyorsan továbbállnak. A fiatal generációk... Teljes cikk
- Mindenki a tudásról beszél, mégis a papír számít az állásinterjún – miért? 3 hete
- Milyen szempontokat kell figyelembe venni egyetemválasztásnál? 1 hónapja
- Felmérés: nem a távmunka, hanem a bizalmatlanság csökkenti a termelékenységet 3 hónapja
- AI-színész tarol Hollywoodban: veszélyben a kreatív szakmák jövője 3 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 3 hónapja
- Szakmai karrier és anyagi támogatás egyben: új ösztöndíjprogram indul 4 hónapja
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 4 hónapja
- Elismert rangsorra került fel a Corvinus Egyetem 5 hónapja
- Az egyetemisták harmada készségszinten használja az AI-t 5 hónapja
- Hőség az irodában? Így olvad el a csapat teljesítménye és a profit 7 hónapja
- Kínában tanulnak, Szegeden diplomáznak – egyedülálló képzés indul 7 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig