kapubanner for mobile

Sztrájk készülődik a BKV-nál is

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Sztrájkolhatnak a BKV buszvezetői, ha a fővárosi közgyűlés magánszolgáltatóknak szervezi ki a 3-as metró pótlóbuszainak üzemeltetését - tudatja az Index a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (BKSZSZ) közleményére hivatkozva.

images

A szakszervezet szerint egyrészt mértéktelenül felelőtlen és kockázatos egy ilyen jelentős feladat magánkézbe adása - mely milliárdos nagyságrenddel drágább, mintha a BKV végezné a feladatot -, másrészt felvetheti a hűtlen kezelés gyanúját.

A BKSZK szerint a BKV már aláírt szerződéssel rendelkezik az új autóbuszok beszerzésére, és megkezdte a szükséges járművezetői létszám képzését is, ezért is lenne káros, ha a közgyűlés mégis egy magáncégre hagyná a kieső metró pótlását.

Index
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek