Támogatnak, tükröt tartanak: a nagymamák és a szülők az igazi coachok
Hol kezdődik a coaching? Ha jobban belegondolunk, már a születésünk pillanatától mindenkinek van legalább egy coacha. A nagyszülők és a szülők segítenek azzá válni, aki mindig is lenni szerettünk volna: szeretettel, bátorítással, támogatással, tükörtartással, kellemetlen kérdésekkel.
Ha pedig két coach nem lenne elég, a biztonság kedvért volt még egy nagyszerű mentorom is édesapám személyében, akitől megtanultam, hogy két lábbal állva a földön is lehet álmodni. Ők voltak azok, akik ha kellett, a hátam mögött álltak, ha kellett mankóként tartottak meg, ha szükség volt rá bátorítottak és néha - néha feltették azokat a kérdéseket, amelyeket magamnak soha sem mertem volna feltenni.
Hogy milyen is volt ez számomra? Dühítő, már - már felháborító, aztán amikor jobban belegondoltam - felemelő. Olyan tükröt tartottak elém, amibe soha sem mertem bele nézni. Olyan kérdéseket tettek fel, amelyekbe még csak bele sem mertem gondolni, nem hogy megválaszolni azokat. Olyan erőforrásaimra világítottak rá, amelyeket el sem mertem hinni.
Mindezt úgy, hogy hagytak élni. Hagyták, hogy csalódjak, hogy szomorú legyek, hogy elessek. Akkoriban nem is értettem, de most már tudom, hogy minden egyes botlás után tanultam valamit, tanultam valami magasztos dolgot. És igen, ők ott voltak, minden egyes felemelkedésemnél jelen voltak és bátorítottak. Soha nem éreztem még olyan szeretet, olyan büszkeséget, ami belőlük áramlott felém. Igazi hősök! És mégsem ők tündököltek, még sem ők ragyogtak, hanem mindig én.
Ha jobban belegondolok mindig is ők ragyogtattak, megértették velem, hogy képes vagyok mindenre, hogy nincs lehetetlen és bármit meg tudok csinálni. Hagyták, hogy megtaláljam az igazamat, hagyták, hogy a saját életemet élhessem, hagyták, hogy megtaláljam az utamat. Azt hiszem, soha nem fogom tudni nekik visszaadni ezt a mérhetetlen szeretetet, törődést, támogatást, bátorítást, és azt, hogy most az az ember lettem, aki mindig is lenni akartam!
Sajnos ma már nagymamám nem lehet velem, hogy kísérjen ezen a hosszú úton, de itt hagyott nekem egy igazi angyalt, egy igazi coachot - édesanyámat.
Azt gondolom, sőt ki merem jelenteni, hogy itt kezdődik a coaching, ami tele van szeretettel, bátorítással, támogatással, tükörtartással, kellemetlen kérdésekkel, mindazért, hogy azzá válhass, aki mindig is lenni szerettél volna! Én azzá váltam, coach lettem és minden egyes nap örömmel fekszem le, mert tudom, ma is segítettem valakinek, hogy kihozza magából a legtöbbet!
Harmati Orsolya
PR menedzser, coach
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az AI nemcsak állásokat, hanem teljes karrierutakat ír át. Craig Mundie, a Microsoft volt stratégiai vezetője szerint a jövő oktatásának a... Teljes cikk
Már feladtad az év eleji fogadalmakat? Nem vagy vele egyedül. Felmérések szerint az emberek 80%-a már az év első két hetében, és általában az... Teljes cikk
Szülési szabadságon volt, koraszülött babát nevelt, mégis újra és újra beállt karácsonykor dolgozni az NHS újszülöttosztályán. Egy brit anya... Teljes cikk
- Ekkora hitelt kaphatunk egy vagy két minimálbéres jövedelemmel 1 hete
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 2 hete
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 2 hete
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 2 hete
- A meglepő igazság: Miért jelennek meg szülők a Z generáció állásinterjúin? 3 hete
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 3 hete
- Tudatos felkészülés a következő lépcsőfokra - tapasztalatok a HBLF X Mentor Programból 1 hónapja
- Forradalmi kísérlet Európában: alapjövedelmet kap 2000 dolgozó – állami szinten 1 hónapja
- Mit tanuljon ma a gyerekem, ha az AI mindent felforgat? - íme két szakember válasza 1 hónapja
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 1 hónapja
- Van, akinek a munkahely az egyetlen biztonságos hely – így segít a Tesco 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben