Több mint ezer tanár és négyszáz tanító hiányzik a közoktatásból
Több mint ezer tanári és több mint négyszáz tanítói állást hirdetnek a Belügyminisztérium által üzemeltetett kozigallas.hu oldalon. A pedagógusok érdekvédelmi szervezetei szerint a helyzet tragikus - írja a Portfólió.
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke a portálnak elmondta: nem lesz vonzó a tanári pálya, amíg nem növelik a pedagógusok bérét, és nem csökkentik a terhelést, az óraszámokat.
Szerinte az aktuális minimálbérhez kellene igazítani a tanárok fizetését. Immár hatodik éve ugyanis, hogy a minimálbér és a vetítési alap elvált egymástól. Utóbbi maradt a 2014-es 101 500 forintos szinten, míg a minimálbér 2020-ban 161 ezer forintra nőtt. Ennek hátrányos következményeként egy gyakornok most havi bruttó 210 600 forintot keres, míg főiskolai végzettséggel és 3-5 év szakmai tapasztalattal rendelkező pedagógusok 219 240 forintot, az egyetemi végzettségű szakemberek pedig 243 600 forintot kapnak.
Ennél az akár nyolc általánost végzett, leendő iskolaőrök is többet keresnek, hiszen vidéken a bér ebben a munkakörben bruttó 220 ezer, Pest megyében és a fővárosban pedig 230 ezer lesz - hívta fel a figyelmet Szabó Zsuzsa.
Ha ez nem változik, néhány év múlva nem lesz pedagógus, aki tanítsa a gyerekeket, hiszen nagyon sokan mennek majd nyugdíjba. Fogyatkoznak a pályakezdők, aki pedig el is kezdi a munkát, néhány év múlva lemorzsolódik.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalati juttatások világában egyre nagyobb teret nyernek azok a megoldások, amelyek egyszerre támogatják a munkavállalók jólétét és segítik a... Teljes cikk
A vállalkozások számára kiemelten fontos a vállalati gépjárműhasználat költségeinek pontos és NAV-kompatibilis elszámolása. Összegyűjtöttük... Teljes cikk
A sportbelépő továbbra is az egyik legkedveltebb eleme a cafeteria-rendszernek 2025-ben, hiszen adózási szempontból is kedvező keretek között segíti... Teljes cikk
- Egymilliós fizetések a magyar munkaerőpiacon: mutatjuk, hol éri meg dolgozni 4 napja
- Fizetés nélküli szabadság 6 napja
- Itt a tanév vége, pontozással értékelik a pedagógusok egyéni teljesítményét 1 hete
- Balatoni Katalin: a pedagógusok digitális mentorok, lelki támaszok, kreatív alkotók 2 hete
- Íme az EU egyik legnőiesebb szakmája – Magyarország élbolyban 2 hete
- A szomszéd bére mindig zöldebb - izé - nagyobb! 3 hete
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 3 hete
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 3 hete
- Döntött a bíróság: Jogilag mindegy, hogy a tanár tiltakozik vagy részegen otthon marad – kirúgható 4 hete
- Szinte másik világ: hol keresnek a legjobban és legrosszabbul a magyarok? 4 hete
- Mennyit lehet keresni diákmunkával? 1 hónapja