Túl a 300 ezren: munkahelyi érzékenyítéssel a hátrányos helyzetű dolgozók felzárkóztatásáért
A Munkaerőpiacon Maradás Egyesület legfontosabb célja, hogy minél több munkáltató váljon a segítségükkel nyitottá a hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatására. A szervezet küldetéséről, a több ezer állást szerző ügyfélről és az önkéntesség fontosságáról Baradits-Szabó Veronika mesélt a HRportal.hu-nak.

Társadalmilag felelős munkatársak
„2015-től országosan egy hazai forrású projekt keretében illetve 2017-től egy Európai Unió által finanszírozott program keretében 47500 ügyfélnek tartottunk munkaerőpiaci tanácsadást. Túl vagyunk 300 ezer tanácsadáson, mára közel 7600 ügyfelünknek segítettünk elhelyezkedni” - kezdi a Baradits-Szabó Veronika, a Munkaerőpiacon Maradás Egyesület (MPME) elnöke, amikor arra kérjük, értékelje az elmúlt néhány év munkáját.
Hozzáteszi, különböző szolgáltatások alkalmazásával 3000 munkáltatót érzékenyítettek hátrányos helyzetű, illetve megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása céljából.
Önkéntesség és gyakornoki program
Országosan több mint 2500 munkáltatóval van kapcsolatuk munkahelyi érzékenyítés és munkaerő-közvetítés kapcsán. Az ország összes megyéjében az elmúlt 3 évben több mint 45 irodát működtettek. A szolgáltatásaikat minden álláskereső számára térítésmentesen biztosítják.
„Az önkéntes foglalkoztatásra támaszkodva 2014-ben elindítottunk a középiskolások számára egy alapvető álláskeresési technikákról szól rendhagyó osztályfőnöki órát. Eddig több mint ezer diák részesült ebben a szolgáltatásban. Ezenkívül együttműködünk a Debreceni Egyetem gyakornoki programjával is” - teszi hozzá Baradits-Szabó Veronika.
Az elnök szerint a cégek többek között azért választják őket, mert így a cégek is jobb társadalmi megítélésben részesülnek, de az is fontos szempont, hogy így csökken náluk a munkaerőhiány.
Ez az írás támogatott tartalom, nem a HR Portál szerkesztőségi anyaga. Az itt szereplő információk a cikk megrendelőjétől származnak.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egyre több vállalat szeretné a kölcsönzés helyett saját állományba venni a külföldi munkavállalókat, de a gyakorlatban ez sokszor ijesztően... Teljes cikk
Egy modern munkahely vonzerejét ma már nem csupán az esztétikus iroda vagy egy hangzatos küldetésnyilatkozat adja. A valódi elköteleződés és a... Teljes cikk
A munkaerő-kiválasztás világában a hagyományos értékelési módszerek mellett egyre nagyobb szerepet kapnak azok az eszközök, amelyek nemcsak a... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?