Új üzemcsarnokot épít Tatán a huzaltermékeket gyártó cég
Új gyártócsarnok építését kezdte meg a Tatai Ipari Parkban a MooWa Assembling Kft., a fejlesztéssel száz új munkahelyet is létrehoz a német tulajdonú cég - írja az MTI.
Hozzátette: az új csarnok padlófűtését geotermikus, a működéshez szükséges energia előállítását pedig napenergiával fogják megoldani. A munkahely akadálymentesített lesz, hiszen mozgáskorlátozottakat is kívánnak foglalkoztatni. A cégben jelenleg 98 fő dolgozik, a létszámot év végére, a csarnok átadására 150, majd a következő évben 200 főre kívánják emelni.
Michl József polgármester (Fidesz-KDNP) beszédében kiemelte, hogy a MooWa Assembling Kft. jelenleg is foglalkoztat 8-8 fő megváltozott munkaképességű, illetve a közmunka programból a munkaerőpiacra visszatérő dolgozót, ezáltal példát mutat az ipari park vállalkozásainak.
A MooWa Assembling Kft. 2011 januárjában kezdte meg működését Tatán, a cég huzaltermékek szerelésével, fröccsöntésével, vágásával és csomagolásával foglalkozik. A kft. jelenlegi csarnoka már szűkösnek bizonyult, ezért szeretnék üzemcsarnokukat áttelepíteni az ipari parkba. A társaság tavaly év végén kapta meg az engedélyt az önkormányzattól megvásárolt ipari parki telken gyártócsarnokának felépítésére, a beruházást idén kezdték meg, és várhatóan az év végére be is fejezik.
A MooWa Assembling Kft. értékesítésének nettó árbevétele 2016-ban 425,3 millió forint volt az előző évi 361,5 millió forint után, adózott eredménye 49,5 millió forintra nőtt tavaly a 2015. évi 41,8 millió forintról.
MTI
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligencia forradalmáról kiderülhet, hogy nem váltja be a hozzá fűzött reményeket: az iparág veszteséges, a projektek többsége... Teljes cikk
Bár a hazai webáruházak többsége továbbra is növekedésre számít, komoly versenyhelyzettel kell szembenézniük. A Temu és más nemzetközi piacterek... Teljes cikk
A mentális egészség október 10-i világnapja emlékeztet minket arra, hogy a munkahely nemcsak a teljesítmény terepe, hanem hús-vér emberek mindennapi... Teljes cikk
- Mennyiség helyett minőség - Ezek a jó állás titkai az amerikai munkavállalók szerint 2 hete
- Tanulmány: nem elég befogadóak a céges csapatépítő programok? 2 hete
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 3 hete
- Több száz új munkahely érkezik Gyöngyösre és Csömörre: brutális beruházást jelentettek be 3 hete
- Kenyérgyár épül Tatán - 100 új munkahely jön létre 4 hete
- Nincs szorgalmas vagy lusta generáció - a Z a közös élményt keresi és nem akar belehalni a munkába 4 hete
- 300 új munkahely Vecsésen: elindult a termelés 1 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 1 hónapja
- 55 új munkahely jön létre 42 milliárdból Szolnokon 1 hónapja
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 1 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 2 hónapja

Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja