kapubanner for mobile
Megjelent: 12 éve

Így oldjuk a stresszt az irodában - hét tanács

Panaszáradat, pletykák elbocsátásokról, egyre több megoldatlan feladat. Az irodai mindennapokban számtalan tényező okozhat stresszt. Néhány tanács megfogadásával jobb hangulatban, kisebb frusztrációval végezhetjük munkánkat. Egy munkapszicholóhustól kértünk tippeket.

1. "Rengeteg munkavállaló esik abba a hibába, hogy irreálisan felnagyítja problémáit. Ilyenkor általában hosszas panaszáradatba kezd a környezetében tartózkodóknak - akik erre gyakran a panaszost is túllicitálva reagálnak saját sérelmeik felemlegetésével. Így aztán a rossz hangulat a beszélgetés végére garantált. Ne hagyjuk begyűrűzni a feszültséget és ne is adjuk ezt tovább a kollégáknak. Jogos panaszok esetén is próbáljunk inkább elmozdulni a problémamegoldás irányába és erre koncentrálni az erőforrásainkat"- vázol fel röviden egy hazánkban tipikus munkahelyi viselkedést megoldási stratégiával Szabó Judit szervezetpszichológus.

2. Gondoljuk át vagy írjuk össze a cégünkkel, munkánkkal kapcsolatos pozitívumokat és inkább ezekre gondoljunk, amikor rossz hangulatunk támad.

3. A klikkesedés, a munkahelyi pletyka ugyancsak melegágya lehet a stresszes munkahelyi környezetnek és a rossz hangulatnak."Határozzuk el, hogy a kollégákkal közös ebéd, - és kávészüneteket nem a rossz hírek elemezgetésével, a kudarcokon rágódással vagy az épp jelen nem lévők kipellengérezésével, kritizálásával fogjuk tölteni. Ezek helyett inkább osszuk meg egymással a nap sikerélményeit, pozitív tapasztalatait és eredményesen lezárt projektjeit. Ezzel ismét újabb lépéseket tettünk az élhetőbb munkahelyi légkör irányába"- magyarázza a szakember.

4. A feladatok halogatása sem segíti a stressztől mentes munkahelyi környezet kialakítását. A munkavállalók gyakran hagynak az utolsó pillanatra halaszthatatlan feladatokat - a végeredmény feszült légkör, aggódás és stressz. Ne halogassuk az egyes feladatok végrehajtását. Gondoljuk végig már előre az aktuális tennivalókat, készítsünk terveket és állítsunk fel fontossági sorrendet a tennivalók között.

5. Jelentősen mérsékelheti a stressz hatását, ha újfajta látószögből közelítünk az épp felmerülő szakmai vagy munkahelyi problémákhoz. Tekintsünk ezekre inkább egy új kihívásként - és koncentráljunk inkább arra, mit tanulhatunk és profitálhatunk belőlük a jövőre nézve.

6. Az egyhangúság, ismétlődő rutinfeladatok szintén rossz hatással vannak a munkavállalókra. Ugyan biztonságot, kiszámíthatóságot jelentenek, azonban egy idő után nyomasztóvá is válhatnak. Törjük meg a napi rutint - például próbáljunk ki néha a munkába járáshoz vagy hazafelé egy-egy új útvonalat, iktassunk be sportot vagy táplálkozzunk egészségesebben.

7. Krízishelyzetben az elbocsátások sem ritkák. Ebben a helyzetben az iroda folyosóin keringő, megbízhatatlan forrásból jövő híresztelések gyorsan pánikot kelthetnek. Biztos információk hiányában tehát semmiképp ne hagyjuk eluralkodni magunkon a kétségbeesést, Igyekezzünk inkább a feladatainkra koncentrálni.
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Megújult honlapról érhető el a munkavédelmi szakemberek adatbázisa

Új struktúrával, modernebb megjelenéssel érhető el a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatás-felügyeleti és munkavédelmi... Teljes cikk

Jelentősen emelkednek a munkavédelmi és munkaügyi bírságok márciustól

A kormány megvédi a magyar munkahelyeket, ezért kiemelten kezeli a foglalkoztatáshoz kapcsolódó szabálytalanságok megelőzését is - hangsúlyozta... Teljes cikk

40 év óta először szigorítottak a dolgozókat a veszélyes anyagoktól védő szabályokon

Az európai parlamenti képviselők szerdán új szabályokat fogadtak el a munkahelyi káros anyagoknak való kitettség korlátozására, negyven év óta... Teljes cikk