kapubanner for mobile

150 fővel növeli létszámát a Kirchhoff

A karosszériaelemeket gyártó, német tulajdonú Kirchhoff Hungária Kft. 2,7 milliárd forint értékű beruházással bővíti esztergomi üzemét. A fejlesztések lezárultával a jelenleg 350 embert foglalkoztató vállalat 500 főre növeli létszámát - mondta el szerdai sajtótájékoztatóján a társaság igazgatója.

A vállalt új autógyáraktól kapott megrendeléseket karosszériaelemek készítésére, ezért Esztergomban is letelepítenek két olyan melegen formázó préselő gépsort, mely csak az anyavállalat németországi gyárában működik. Ezzel nagy szilárdságú acélokból a korábbi termékekkel megegyező szilárdságú, de kisebb, vékonyabb lemezeket készítenek - mondta Sólyom Szabolcs.

Az ügyvezető hozzátette, a 2014 végére elkészülő bővítéshez 716 millió forint, vissza nem térítendő támogatást kaptak az Európai Uniótól és a magyar államtól.

A Kirchhoff Hungária 2004-től 2010-ig kizárólag a Suzuki számára készített alkatrészeket, majd a válság következtében szélesítették vevőkörüket, így a Mercedes kecskeméti, a Peugeot, Citroen és Volkswagen szlovákiai, a Skoda csehországi, a Ford csehországi, a BMW, illetve a General Motors magyarországi üzemeinek beszállítójává váltak.

Sólyom Szabolcs elmondta, a Kirchhoff Hungária éves árbevétele 2011-ben 27 millió euró volt, idén elérheti az 50 milliót, 2014 végéig pedig a 100 millió eurót. A fejlesztések után a magyarországi üzem a Kirchhoff Automotive 30 gyárából az első ötbe tartozik majd.

A 227 éves Kirchhoff Group német családi tulajdonban lévő cég. A vállalkozásnak 4 divíziója van, amelyekben hulladékszállító és tisztító teherautó felépítményeket (Faun), precíziós kéziszerszámokat (WITTE) gyártanak, valamint személygépkocsikat alakítanak át mozgássérültek számára (REHA Automotive), illetve a Kirchhoff Automotive csoportban fém karosszériaelemeket préselnek és szerelnek össze az autóipar részére.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk

Szegedi BYD-gyár: külön határátkelési sávot kapnak a külföldről járó dolgozók

Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk

Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén

A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk