300 dolgozót küld el Szlovákiában a Delphi
Magyarország után Szlovákiában is leépítéseket tervez az amerikai Delphi Corp. gépjárműipari beszállító helyi cége a kereslet csökkenése miatt - számol be a Napi Online.
Az amerikai anyavállalat négy év csődgondnokság után október elején lett ismét önálló, miután 2005 októberében fizetésképtelenséget jelentett és csődvédelmet kért. Addig az ágazat egyik legnagyobb szereplője volt az egész világon.
Az átszervezés után a vállalat főként légkondicionáló rendszerek és autóelektromossági alkatrészek gyártásával foglalkozik majd - írja a Napi Online.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Brutális leépítésbe kezd az Audi 3 hónapja
- Közel húszezer autóipari munkahely szűnt meg Németországban - ez csak a kezdet? 4 hónapja
- Elmondta a Bosch vezér, hány munkahely szűnik majd meg 4 hónapja
- 1900 munkahelyet számol fel a Porsche 5 hónapja
- Közel 900 új munkahelyet teremt Magyarországon egy e-autós kínai cég 6 hónapja
- Nem kell pánikolni, de érdemes végiggondolni mi lenne, ha valaki elveszítené az állását 6 hónapja
- Elnök-vezérigazgató: teljes lendülettel épül a debreceni BMW-autógyár 7 hónapja
- Ezreket elküld, tízezer munkavállaló munkaidejét és bérét pedig csökkenti a Bosch 8 hónapja
- Megállapodással ért véget a sztrájk az Audi brüsszeli üzemében 10 hónapja
- Ősszel nagy bajok lesznek, ha nem történik változás 11 hónapja
- Szlovákiában a dolgozók kétharmada alig jön ki a fizetéséből, rengetegen túlóráznak 11 hónapja