"A bérajánlás kötelezővé tétele időutazás lenne a múltba"
"Fel sem tételezem, hogy valakiben komolyan felmerült a bérajánlás kötelezővé tétele" - mondta az MGYOSZ alelnöke a Napi Gazdaságnak. Rolek Ferenc addig nem kommentálja az elképzelést, amíg erről hivatalos bejelentés nem lesz.
Az alelnök szerint az MGYOSZ tagjai a strukturális reformok részleteinek mielőbbi nyilvánosságra hozását, a Széchenyi-terv gazdaságélénkítő lépéseinek megvalósítását, a bürokratikus terhek további csökkentését várják a kormánytól.
Napi Gazdaság
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Januártól jelentősen bővül az egyszerűsített foglalkoztatás időkerete a mezőgazdaságban: az eddigi 120 nap helyett akár 210 napot is dolgozhatnak... Teljes cikk
A Tisza Párt 240 oldalas programjában érdemi adócsökkentést ígér az alacsony és közepes keresetűeknek, miközben vagyonadóval növelné a... Teljes cikk
- Önéletrajz minta: Kompenzációs specialista 8 hónapja
- Tömeges kirúgások a CATL-nél – mit lép a kormány? 8 hónapja
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 9 hónapja
- Változhat a minimálbér-emelés? Itt a kormány válasza 9 hónapja
- Adócsökkentéssel kívánt a kormány boldog anyák napját 10 hónapja
- Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az MKIK és a MGYOSZ 11 hónapja
- Bejelentették a nyugdíj-kompenzáció részleteit 11 hónapja
- Így készüljünk fel a béralkura az állásinterjún 1 éve
- Hankó Balázs: 2025 a családok és a középosztály megerősítésének éve 1 éve
- Nem kell pánikolni, de érdemes végiggondolni mi lenne, ha valaki elveszítené az állását 1 éve
- Gulyás Gergely: teljesen reálisnak tartja a kormány, hogy 2028 elejére ezer eurónyi legyen a minimálbér 1 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig