A közvélemény támogatja a tanárokat
Az emberek jelentős többsége egyetért a tiltakozó pedagógusok céljaival, sőt közel kétharmaduk a sztrájkot is elfogadható eszköznek tartja, derül ki a Medián felméréséből, amelyet a hvg részére készített.
A megkérdezettek 84 százaléka látja, hogy problémák vannak az oktatásban, mindössze 16 százalék véli, hogy felhergelték a tanárokat. A válaszadók több mint fele (56 százaléka) szerint romlott az oktatás helyzete.
Az emberek több mint háromnegyede (76 százalék), ezen belül még a kormánypárti szavazók kétharmada (67 százaléka) is egyetért a tiltakozó tanárok törekvéseivel. A válaszadók 62 százaléka (a kormánypártiak 51 százaléka) pedig még azt is elfogadná, hogy a tanárok sztrájkba lépjenek, ha a kormánnyal nem sikerül megállapodniuk.
hvg.hu
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Friss kutatást készített a hazai kis- és középvállalatok helyzetéről és problémáiról a Helix Consulting. Ebből kiderül többek között, hogy a... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdi húsvéti ellenőrzés-sorozatát: a hivatal kiemelten vizsgálja a zöldséget, gyümölcsöt, húst és... Teljes cikk
Egy friss jelentés szerint bizonyos viselkedésformák különböztetik meg a rutin jellegű AI-használatot a hatékony ember-AI interakciótól. Teljes cikk
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 3 hete
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 4 hete
- Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják 1 hónapja
- Vádat emeltek a pedagógusra támadó diák ellen 1 hónapja
- A 60 éves és annál idősebb főállású általános iskolai pedagógusok aránya 2 hónapja
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 2 hónapja
- Kétszeresére emelik a nemzetiségi pedagógus ösztöndíjakat 2 hónapja
- Csak minden tizedik vállalat nyer az AI-val – mégsem mindegy, ki hol tart 2 hónapja
- Bértáblák 2026 3 hónapja
- "Akár 0% béremelés is lehet" – ezért kongatnak vészharangot a pedagógusok 3 hónapja
- Így emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére januártól 3 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben