A LIGA támogatja a légiközlekedési dolgozókat
A LIGA Szakszervezetek jogosnak tartja a légiközlekedési dolgozók követeléseit, ezért támogatja őket bérharcukban.
A LIGA Szakszervezetek elfogadhatatlannak tartja, hogy a prosperáló vállalkozások nyereségük egy részét nem osztják meg az általuk foglalkoztatott munkavállalókkal, akiknek a többletbevétel köszönhető. Különösen súlyos, ha az évi garantált béremelés összege az országos bérajánlás mértékét nem éri el, így ez összességében reálkereset csökkenést jelent a munkavállalóknak.
A LIGA Szakszervezetek emellett rámutat, hogy a sztrájkban résztvevő szakszervezetek követelése túlmutat a bértárgyalás témakörén, azon magyarországi gyakorlat ellen emeli fel a szavát, amely kölcsönzött munkavállalók alkalmazásával foglalkoztatási bizonytalanságot idéz elő, továbbá a munkavállalók számára kiszámíthatatlan és átláthatatlan munkaidő-beosztást kíván elfogadtatni.
A LIGA Szakszervezetek felkéri a konfliktus rendezéséért felelős tulajdonosokat és munkáltatókat, hogy tegyenek meg mindent a konfliktus feloldásáért, és kifejezi szolidaritását a saját és társaik élet- és munkakörülményeiért bátran fellépő szakszervezet felé - zárul a közlemény.