A munkahelyvédelmi akcióterv bővítés előtt áll
A kisvállalati adónemek és a munkahelyvédelmi akcióterv még finomhangolásra szorul a nemzetgazdasági miniszter szerint.
A munkahelyvédelmi akciótervet a kormány úgy szeretné kibővíteni, hogy a foglalkoztatás lehetővé váljon azoknál is, akiknél valamilyen adminisztrációs okból nem sikerült azt megoldani. A kormány célja, hogy ne szűnjenek meg munkahelyek - tette hozzá.
Varga Mihály beszélt a pénztárgépek adóhatósági bekötéséről is, melynek szoftverfejlesztésben van némi csúszás, de a kormányzati szándék változatlan, és a rendszer elindításának június 30-i határidején nem kívánnak változtatni.
Hangsúlyozta: a pénztárgépek üzemeltetőinek, ha önhibájukon kívül esnek késedelembe - a törvényi előírásoknak megfelelően - nem kell büntetéstől tartaniuk.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Megjelent a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosítása, amely új időszámítást jelent a doktori képzések területén - közölte a... Teljes cikk
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
- Egyértelművé vált: egy jó szakma és a jó szakember is aranyat ér 2 hónapja
- Elindult a NAV e-pénztárgép-rendszerről tájékoztató eNYUGTA-aloldala 2 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 3 hónapja
- Jönnek a részletek! - így igényelhetnek támogatást a nyugdíjasok 4 hónapja
- Áfa-visszatérítés: a kisboltokban is könnyen elérhető lesz 4 hónapja
- Fontos határidőre figyelmezteti a NAV a kisadózókat 4 hónapja
- Új vezető az Államadósság Kezelő Központ élén 6 hónapja
- Hogyan készüljünk az EU bértranszparencia-irányelv bevezetésére? Gyakorlati tippek 6 hónapja
- Új gazdaságpolitikai akciótervet jelentettek be a vállalkozások erősítéséért 7 hónapja
- Mit kezdjen a HR a csapaton belüli láthatatlan küzdelmekkel? 7 hónapja
- 200 milliárdos programot indít a kormány a lakhatási válság kezelésére 7 hónapja