A szakképzett munkaerő fontos szempont a befektetőknek
A szakképzett munkaerő világszerte fontos szempont a befektetési döntésekben, ezért Magyarország versenyképességéhez szükséges a vállalatoknál folytatott gyakorlati képzés a felsőoktatási tanulmányok során - mondta Rudnay János, a Duális Képzési Tanács (DKT) vezetője.
Bár a szeptemberben induló duális képzésre már lezárult a jelentkezés, mivel a céges felvételi nem központosított, csak a beiratkozás után tudják megmondani hova hány diák jelentkezett - jelezte.
A DKT vezetője közölte: a duális képzés egy 3 és fél éves zárt rendszer, amibe csak a felsőoktatási tanulmányok megkezdésével egy időben lehet bekerülni. Rudnay János arra is felhívta a figyelmet, hogy nincs átjárás a képzés alatt a cégek között, a diákok határozott idejű szerződést írnak alá a vállalatokkal. Hozzátette: volt példa arra, hogy valaki egy év után újrakezdte az egyetemet, hogy bekerülhessen a duális képzésbe.
A Duális Képzési Tanácsba két tagot az oktatásért felelős miniszter, két tagot a foglalkoztatáspolitikáért felelős miniszter, egy tagot az agrárpolitikáért felelős miniszter, egy tagot az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter, három tagot a Magyar Rektori Konferencia, két tagot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, egy tagot a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, egy tagot a Magyar Mérnöki Kamara delegál.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk
Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk
Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk
- Fontos határidőre figyelmeztetik a felvételizőket: már csak 2 nap van hátra 3 hete
- Február 15-ig lehet jelentkezni a felsőoktatásba 4 hete
- Technikum után két év alatt diploma? Indul a "három az egyben" képzés 4 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 4 hete
- Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban 4 hete
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 4 hete
- Eddig lehet jelentkezni a tavaszi érettségi vizsgákra 1 hónapja
- Új szakok a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban - itt vannak a részletek! 1 hónapja
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 1 hónapja
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 1 hónapja
- Mi lesz a munkaerővel 5–10 év múlva? Egy nagyvállalat válasza a tudáshiányra 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben