Agrár összefogás francia segítséggel
Június 16-án első alkalommal rendezte meg Magyarországon az első magyar repcetermesztők és viszonteladók szakmai fórumát az Euralis Vetőmag Kft.
Kassai Ervin ügyvezető igazgató bemutatta a szakma és a sajtó képviselőinek a hazai menedzsmentet, külön kiemelve a régiós értékesítési igazgatókat: Czina Zoltánt (Kelet-Magyarország) és Kristóf Milánt (Nyugat-Magyarország).
A GOSZ-VSZT szövetség képviseletében Dr. Ruthner Szabolcs külön üdvözölte a hazai szervezetet és a magyar forgalmazók és gazdák figyelmébe ajánlotta azt a céget, amely eddig világszerte 350.000 gazda számára több, mint 3 millió hektáron biztosít vetőmagot minden évben.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Januártól jelentősen bővül az egyszerűsített foglalkoztatás időkerete a mezőgazdaságban: az eddigi 120 nap helyett akár 210 napot is dolgozhatnak... Teljes cikk
A Tisza Párt 240 oldalas programjában érdemi adócsökkentést ígér az alacsony és közepes keresetűeknek, miközben vagyonadóval növelné a... Teljes cikk
- Nagy hajrá indul a szezonális munkaerőért – ezekre a munkákra van most a legnagyobb kereslet 9 hónapja
- A kenőanyagok fontossága a gépek működésében 13 hónapja
- Alkalmi munka: Czomba Sándor szerint nem kizárt némi módosítás 13 hónapja
- Sok munkaadónak okoz nehézséget az idénymunka szigorítása 13 hónapja
- Ekkora fizetésre lehet számítani az agráriumban - Sokat érhet az informatikai tudás 1 éve
- Ennyi fiatal választ agrárszakmát 1 éve
- 16-18 év közötti fiatalokat vonnának be a mezőgazdasági idénymunkákba 1 éve
- Tízezren tüntettek: a kormány "egyszerre döfte hátba és rúgta arcba" a gazdálkodókat 1 éve
- Nagy István: többen dolgoznak a magyar agráriumban, mint a rendszerváltozáskor 1 éve
- "Egyre inkább presztízs a mezőgazdaságban dolgozni" 1 éve
- Pölöskei Gáborné az agráriumban dolgozók képzésének fontosságára hívta fel a figyelmet 1 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig