kapubanner for mobile

Álom marad az önkormányzatok 6 %-os béremelése

Az önkormányzatok és közalkalmazottaik csak reménykednek, mást nem is tehetnek. A múlt hét során a kormánynak tett felszólításuk, mely szerint fizessék meg az elmaradt béremelésüket, mind a mai napig nem teljesült. A TÖOSZ elnöke szerint esély sincs arra, hogy minden önkormányzatnál minden arra jogosult megkaphassa a jog szerint járó 6 %-os béremelést.

A Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke, Szabó Endre a Világgazdaság számára elmondta: ebben az évben még nem teljesült az elvárt hat százalékos béremelés, sőt annak valós mértéke is még vita tárgyát képezi.

A kormány, illetve a Fórum közötti vita lényegében arról szól, hogy a kormány által megítélt négy százalékos béremelés fedezésére szükséges pénzmennyiséget -a kormány szóvivői szerint- már kiutalták a helyhatóságok részére, így nem áll módjukban több pénzt erre a célra megvonni az állami kasszából. Egészen másképp fest az ügy a szakszervezetek részéről.
Bár az önkormányzatok az év folyamán több, különböző jogcímen már fizettek ki összegeket az alkalmazottak részére, ám ez korántsem fedezi azt a hat százalékot amiről szó van.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke a lapnak tett nyilatkozatában kijelentette: esélyét sem látja annak, hogy az emlegetett béremelést mindenhol, maradéktalanul megkapják az önkormányzati alkalmazottak. Mindazonáltal az érdekvédelmi szövetségek abban teljes mértékig egyetértenek, hogy az önkormányzati rendszer költségvetési struktúrájában átfogó reformja lenne szükség.



A Világgazdaság jelentése nyomán
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Repkedő milliárdok - Ők a legjobban kereső magyar sportolók

A legjobban kereső magyar sportolók listájára a húszéves Tóth Alex is felkerült, aki több mint 800 millió forintos éves fizetést tehetett zsebre. Teljes cikk

A dolgozók fele szerint nem esélyesek a nők a bérversenyben

Egy friss kutatása szerint a foglalkoztatott nők közel egyharmada állítja, hogy megkülönböztetéssel szembesült, amikor egyenlő bért próbált elérni. Teljes cikk

NAV: egyre többen kérik az szja személyi kedvezményt, a NAV most videóval is segít

Egyre többen kérik az szja személyi kedvezményt, és egyre többen tudják, hogy az nemcsak rokkantság vagy fogyatékosság, hanem akár az orvosilag... Teljes cikk