kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 6 éve

Átszervezésére és elbocsátásokra készül a Thyssenkrupp

Eredménye romlása miatt átszervezésre készül a Thyssenkrupp - írja az MTI.

Romló eredménye tükrében tevékenysége átszervezésére és elbocsátásokra készül a német Thyssenkrupp acél- és gépipari konszern.
A honlapján közzétett beszámoló alapján a Thyssenkrupp pénzügyi éve júniussal zárt első kilenc hónapjában 31,153 milliárd euró bevételre tett szert, egy százalékkal magasabbra az egy évvel korábbinál. A konszern az első három negyedévben 30,690 milliárd euró megrendelést kapott, két százalékkal többet az előző évinél.

A konszern eredmény mutatói romlottak az év eddig eltelt részében. Az adó- és kamatfizetés előtti eredmény (EBIT) 64 százalékkal 396 millió euróra, az EBIT-marzs 2,3 százalékponttal 1,3 százalékra zsugorodott. Az adó előtti eredmény 85 százalékkal 124 millió euróra csökkent. Az év első kilenc hónapját a konszern 170 millió euró veszteséggel zárta a tavalyi azonos periódusban elért 229 millió euró nettó nyereség után.

A konszern "az egyre jobban lassuló világgazdasági növekedésre, az autóipari visszaesésre, valamint a nyersanyagárak, ezen belül is a vasérc árának az emelkedésére" vezette vissza beszámolójában negyedéves eredményének a romlását. "Az egyre erősödő konjunkturális szembeszélre tekintettel még időben megtettük a konszern átszervezéséhez szükséges első lépéseket" - mondta Guido Kerkhoff, a Thyssenkrupp vezérigazgatója.

Közölte: sikerült behatárolni azokat az üzleti területeket, amelyeket minden erőfeszítés ellenére sem lehetett versenyképessé tenni. Ilyenek például az autóiparnak szállított rugók és lengéscsillapítók, az autóipari szerelőszalagok, valamint az építőipari és hajóépítési felhasználásra, valamint csővezetékekhez gyártott acéllemezek.

"Nem engedhetjük meg magunknak huzamos ideig, hogy perspektíva nélküli tevékenységi körök pénznyelőként emésszék fel más a más területeken előállított értéket" - fogalmazott a vezérigazgató. Az átszervezéssel összefüggésben mintegy hatezer munkahely szűnhet meg a konszernnél. A konszern egyik legnyereségesebb üzletágánál, a felvonógyártásban viszont részvények tőzsdére vitelével kíván tőkét emelni a Thyssenkrupp. A részvénykibocsátás előkészületei "terv szerint haladnak" - közölte Guido Kerkhoff, a jegyzésre a folyó 2019/2020-as pénzügyi évben sor kerül.

A Thyssenkrupp a szeptemberrel záró folyó pénzügyi évben 800 millió eurós adó- és kamatfizetés előtti eredményt vár az eredetileg tervezett 1,1-1,2 milliárd helyett.

MTI
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Több menedzser lesz a Starbucks kávézóiban

A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk

Rekordon a munkával való elégedettség Amerikában, de nem a fiatalok körében

Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk

Egyre több vállalat megy csődbe ebben a szomszédos országunkban

A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk