Átverte dolgozóit egy mosonmagyaróvári vállalat
Rendőrségi eljárást indítottak egy mosonmagyaróvári cég ellen, mert csalás és sikkasztás gyanúja merült fel nála több tíz millió forint értékben. A cukorkákat gyártó Kft. több hónapja nem fizette ki a dolgozók járandóságát, köztük akad olyan is, aki négy havi bérére vár - adja hírül a Világgazdaság.
A Garda Hungária Kft. több személyautót és teherautót is lízingelt, de nyár óta nem fizette a lízing díjakat, és a felszólítások ellenére sem szolgáltatta vissza a járműveket. Ezért a lízing cég feljelentette sikkasztás gyanújával - tájékoztatta a Független Hírügynökséget Samu László alezredes, a Győr-Moson-Sopron megyei Rendőr Főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztályának vezetője. Az okozott kár a 60 millió forintot is elérheti.
Független Hírügynökség / Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egyszerűbbé és átláthatóbbá válik az egyszerűsített foglalkoztatás követése: a NAV-Mobil alkalmazásban már elérhetők az EFO-s napokra... Teljes cikk
A NAV új papírmentes ellenőrzést vezet be, és azonnal elérhetőek lesznek a jegyzőkönyvek. Júliustól változnak az egyszerűsített foglalkoztatás... Teljes cikk
Fontos változás lép életbe júliustól: a családi adókedvezmény összege másfélszeresére nő, érdemes ellenőrizni az adóelőleg-nyilatkozatokat.... Teljes cikk
- "Ember a gépben" botrány: olcsó munkaerővel pótolták a mesterséges intelligenciát egy cégnél 3 hónapja
- Így próbálják átverni a HR-eseket a jelentkezők - "ez új szintje a trükközésnek" 3 hónapja
- Kisebbségi kamuzás és egy nap alatt lezavart tréning - vádat emelt az ügyészség 3 hónapja
- Csalók hamis értesítéseket küldenek a NAV nevében 3 hónapja
- Sikkasztás miatt emeltek vádat egy korábbi egri cégvezető ellen 5 hónapja
- Elköltötte a cége pénzét, majd kitalált egy bűncselekményt az alkalmazott 5 hónapja
- Csaló tetőfedők buktak le, börtönbe is kerülhetnek 6 hónapja
- A kasszából sikkasztott a benzinkutas 7 hónapja
- Papíron a kőműves volt az áfacsaló építőipari cég vezetője, 77 millió forintot csaltak el 7 hónapja
- Félmilliárdos csalást hozott össze egy kórházban dolgozó HR-es 7 hónapja
- Online munkára jelentkezett, pénzmosásban működött közre 8 hónapja