Augusztustól SZÉP-kártyával is lehet hidegélelmiszert venni
A kormány a SZÉP-kártya keretének bővítéséről is döntött.
A hétfői kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter többek között arról is beszámolt, hogy 2023. augusztus 1-től december 31-ig SZÉP-kártyával is lehet majd hidegélelmiszert vásárolni. Arról is döntött a kormány, hogy a SZÉP-kártya eddigi keretét a munkáltatók további 200 ezer forinttal megemelhetik, így az 650 ezer forintra bővül. "A munkáltatók a lehető legkedvezőbb adózási járulékfeltételek mellett tehetik meg a dolgozóik támogatását" - mondta Gulyás Gergely.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Akik tavaly kitöltötték az adóelőleg-nyilatkozatot, azoknak idén nem kellett újra nyilatkozniuk. Teljes cikk
Az elsőrendű vádlottat 10 hónap börtönbüntetésre ítélték 2 évi próbaidőre felfüggesztve, miután fogorvosi képesítés nélkül végzett beavatkozást. Teljes cikk
Az Artisjushoz újonnan regisztrált szerzők közül egyre többen húsz év alattiak. Teljes cikk
- Újra lehet SZÉP-kártyával hideg élelmiszert vásárolni 3 hónapja
- 2026: Évtizedes adóátalakítás indul – így változik a cégek és dolgozók adóterhe 3 hónapja
- Hatalmas könnyítés jön: ilyen élelmiszereket vehetünk újra SZÉP-kártyával 3 hónapja
- Mikor tagadható meg a munkáltatói utasítás végrehajtása? 3 hónapja
- Emelkedik a 2026-os EU Kék Kártya bérminimum – mit jelent ez a munkáltatóknak? 3 hónapja
- Dőlnek a hitelkérelmek: rekordot döntött a fix 3%-os kkv hitel 3 hónapja
- Hideg élelmiszer is vásárolható a SZÉP-kártyával 4 hónapja
- Munkáltatói fizetési felszólítás: milyen követelés érvényesítésére szolgálhat? 4 hónapja
- Rekord az első héten: tarol a fix 3 százalékos vállalkozói hitel 4 hónapja
- Fix 3 százalékos kamat a magyar kkv-knak erre a hét termékre 5 hónapja
- Illegális SZÉP-kártya biznisz: több százmilliót mostak ki készpénzre 5 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben