Az állami hivatalnokok alszanak a legjobban, az újságírók a legrosszabbul
A biztos állami állásokat betöltők alszanak legjobban, míg az újságírók pihennek legrosszabbul éjszakánként Kínában - derül ki egy friss felmérésből.
Az egyes állások képviselőit vizsgálva az adatok azt mutatják: a médiában és a reklámiparban dolgozók alszanak legrosszabbul, előzőek a százas skálán 56,5, utóbbiak 58,4 pontot produkálva. A felmérés szerint ennek oka a munkahelyi stressz, a túlórázás, a nyomasztó határidők, a bizonytalanság, valamint az iparágban tapasztalható kiélezett verseny. A médiában dolgozók alszanak az országban a legkevesebbet is: átlagosan 6,5 órát éjszakánként, s egytizedük panaszkodik arra, hogy nincs elég energiája napközben a munkavégzéshez.
Foglalkozások szerint legjobban a tanárok és az állami hivatalokat betöltők pihennek éjszaka, 62,6 és 62,5 pontot produkálva a százas skálán. Ugyancsak jó éjszakákat tudhatnak maguk mögött és előtt az értékesítési iparágban dolgozók és a pénzügyi szakemberek - derül ki a felsorolásból. A kétkezi munkások általánosságban véve jobban alszanak az értelmiségieknél.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Otthonról végezhető munkáról szóló valótlan álláshirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy férfi ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei... Teljes cikk
Újszerű megoldással állt elő a dolgozó szülők problémájára a horvátországi Szamobor város önkormányzata. Mivel a helyi óvodákban és... Teljes cikk
Az otthonokban gyakran találkozunk a mindent beborító rendetlenséggel – ruhák, sporteszközök, karácsonyi kiegészítők halmazaival. Mindez könnyen... Teljes cikk
- Vádat emeltek két kórházi dolgozó ellen, akik miatt meghalt egy férfi 4 hónapja
- Tiltakozás az állami finanszírozású felsőoktatási helyek csökkentése ellen 5 hónapja
- Vajon melyik ország a kínai befektetések első számú célpontja Európában? 7 hónapja
- Több száz magyar dolgozó veszti el munkahelyét 8 hónapja
- Így érdemes támogatni a munkavállalót, hogy jobban figyeljen önmagára 8 hónapja
- Ezért jó a cégeknek, ha a dolgozó a munkahelyén szunyókál 8 hónapja
- Kínában már nagyon örülnének, ha több gyerek születne 8 hónapja
- Hozzuk a legjobb formánkat! Íme néhány étrend-kiegészítő, ami segít ebben! 10 hónapja
- Nem törlik el, csak az irodai dolgozók részére nem kell biztosítani az üzemorvosi vizsgálatot 10 hónapja
- Ez a generáció alszik a legrosszabbul a munkahelyi gondok miatt 10 hónapja
- Mi az állandó fáradtság oka? - itt a magyarázat és a segítség 10 hónapja