Az orvosképzésünk vonzza a leginkább a külföldieket
Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra az idei tanévben - írja a Magyar Nemzet a hétfői számában az Oktatási Hivatal (OH) adataira hivatkozva.
Az idei tanévben a külföldiek közül legtöbben, 6797-en az általános orvosi szakon tanulnak. Népszerű a fogorvosi képzés, amelyen 1291-en folytatnak tanulmányokat, míg a gyógyszerészeti és az állatorvosi képzést több mint ezer külföldi választotta, de népszerű az ELTE anglisztika alapszaka is. Jó a nemzetközi elismertsége a Semmelweis Egyetem gyógytornászképzésnek,valamint a Budapesti Corvinus Egyetem kertészmérnöki szakának. A nem állami fenntartású intézmények közül a Közép-Európai Egyetem és a Budapesti Metropolitan Főiskola vonzza leginkább a külföldieket.
Az idén ősszel 23 586 külföldi állampolgárságú hallgatót regisztrált a hivatal, tavaly 22 504, míg 2013-ban 22 496 főt vettek fel a magyar egyetemek és főiskolák.
Magyar Nemzet/MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Sztojka Attila államtitkár szerint egy évtized alatt csaknem 47 százalékkal csökkent a legfeljebb nyolc általánost végzettek száma, és több mint... Teljes cikk
A magyar fiatalok külföldi ösztöndíj-lehetőségeinek bővüléséről, valamint a hazai kutatók számára folyamatosan szélesedő kutatói... Teljes cikk
Magyarországon közel 330 ezer hallgató (KSH) tanul felsőoktatásban, és a friss diplomások mintegy 90%-a (Education and Training Monitor 2025) rövid... Teljes cikk
- Milyen szempontokat kell figyelembe venni egyetemválasztásnál? 4 hete
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 1 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya nemek szerint hazánkban és az EU-ban 2 hónapja
- Együttműködési megállapodást kötött az SZTE és a BYD 2 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 2 hónapja
- "A megtartás ma adatból épül" - játékosan, mérhetően és valós idejű diagnózissal 3 hónapja
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 3 hónapja
- Elindult a Talent Bridge országos HR-esetmegoldó verseny – a jövő HR- szakembereit keressük 3 hónapja
- Ennyi pénzt költ a dolgozóira a Szuverenitásvédelmi Hivatal 3 hónapja
- Ennyit lehet keresni a magyar hírszerzésnél 4 hónapja
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 4 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig