Békéscsabán nyit új áruházat a Praktiker
A Praktiker áruházlánc 18. magyarországi áruháza Békéscsabán fog megnyílni 2008 utolsó negyedévében, de a további években újabb üzletegységek megnyitása várható hazánkban.
Míg 2006-ban nyolc, addig 2007-ben 15 új Praktiker áruház nyílt Európa-szerte, mindeközben a már meglévő üzlethálózat termelékenysége is javult. Ez indokolta a működési eredmény rendkívül pozitív alakulását is, amelynek hajtóerejét az olyan gazdasági növekedésben lévő államok, mint Románia és Bulgária jelentették, de Görögország is, amely hagyományosan a legerősebb külföldi Praktiker-országnak számít.
A Praktiker becslései szerint a keresleti potenciál elsősorban Kelet-Európában tartósan magas marad, ezért a vállalat a külföldi terjeszkedést továbbra is folytatni kívánja, és 15-20 új áruház nyitását tervezi. Az áruházlánc 18. magyarországi áruháza Békéscsabán fog megnyílni 2008 utolsó negyedévében, de a további években újabb üzletegységek megnyitása várható hazánkban.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Új ügyvezető a Praktiker élén 1 éve
- Életét vesztette egy dolgozó az érdligeti Lidl-ben 1 éve
- Elítélték a férfit, aki miatt halálos égési sérüléseket szenvedett egy takarítónő 1 éve
- A SPAR után az ALDI is emeli a béreket, itt vannak a részletek 1 éve
- Nem ismerte el bűnösségét az a férfi, aki egy békéscsabai szállodában halálra késelt egy alkalmazottat 1 éve
- Mekkora próbatétel a HR struktúra átalakítása? Aki válaszol: Mindler-Kazal Ágnes, Praktiker 2 éve
- Új HR vezető a Praktikernél: Nagy-Jakab Andrea váltja Márton Katalint 2 éve
- Forró vízbe esett egy nő a békéscsabai konzervgyárban, meghalt 3 éve
- Nemzetközi karrierhez segítheti a tanulókat a Wienerberger különleges oktatóterme 3 éve
- Ennyit lehet keresni jelenleg a Tescónál, Sparban, Lidlben 4 éve
- Csaknem 40 cég kapott családbarát vállalat címet 4 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?