Beosztottak nincsenek, csak vezetők dolgoznak a BKK-nál
Kétkezi dolgozókat még nem foglalkoztatnak, de már öt igazgató fizetést kap a Budapesti Közlekedési Központtól (BKK). A többi 39 munkatárs is valamilyen vezetői munkakörben tevékenykedik - tudta meg a Blikk.
A központot azért hozták létre, hogy olcsóbban és hatékonyabban szervezze meg a budapesti tömegközlekedést, mint azt a BKV tette eddig.
A Blikk azonban városházi forrásaitól úgy értesült, hogy a BKK-nál nem létezik főosztályvezetőnél alacsonyabb beosztás. A társaság kommunikációs irodája szerint ez csak átmeneti állapot, hiszen a vezetők feladata, hogy kialakítsák az intézmény szerkezetét.
"A Társaság szervezetfejlesztése a felülről lefelé építkezés elvét követi, amely szerint először a szervezeti egységek vezetői pozíciói kerülnek betöltésre, és ezt követik az alacsonyabb szintű munkakörök" - írta válaszlevelében a sajtóosztály.
A tervek szerint 1450-en fognak dolgozni a BKK-nál, akiknek háromnegyede jegyellenőr, forgalomirányító és közútfenntartó lesz.
Blikk
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- Hőség az irodában? Így olvad el a csapat teljesítménye és a profit 4 hónapja
- 5+1 csapda a sikeres változás útjában - így kerüld el őket 4 hónapja
- Már lehet pályázni a Generációk Találkozása díjra 5 hónapja
- Stratégiai partnerségre lépett a BKIK és az Óbudai Egyetem 5 hónapja
- Ezeket a diákhitel-szerződéseket védi kamatstoppal a kormány 5 hónapja
- Közlekedési jog a mindennapi gyakorlatban 6 hónapja
- Autópálya mellett dolgozó embert gázoltak halálra az M6-oson 7 hónapja
- "Meddig lehet ezt tűrni?" - Közös figyelemfelkeltő demonstrációba kezdhetnek a közlekedésben dolgozók 7 hónapja
- Új vezérigazgató a Budapesti Értéktőzsde élén 9 hónapja
- Munkahelyi hatékonyság növelése szinte ingyen 9 hónapja
- Együttműködési szerződést írt alá a VOSZ és a Családbarát Magyarország Központ 10 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?