Bezárja egyik gyáregységét a Toyota
A vállalat történetében először hosszú időre leállítja a gyártósorát Takaokában lévő üzemében a Toyota. Egyes kevésbé népszerű típusok gyártását megszüntetik, másokét más japán üzemek veszik át, 1700 dolgozót szintén más Toyota-egységekben fognak foglalkoztatni, tudta meg a Napi Gazdaság.
A Nikkei gazdasági lap korábbi információja szerint a Toyota idén egymillióval csökkenti globális gyártási kapacitását. Odahaza eddig 49 százalékkal mérsékelték a termelést, de bezárhatják a vállalat első amerikai gyárát, a kaliforniai NUMMI-t is.
A Toyota vezetése elsőrendű feladatának tartja, hogy csökkentse a termelési költségeket, mert el akarja kerülni a veszteséget.
Napi Gazdaság
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából... Teljes cikk
- Kétszáz munkahelyet hoz létre a Rosenberger Csoport új beruházása 4 hete
- 700 munkahely válik betonbiztossá Pápán – újabb milliárdos beruházás érkezett 1 hónapja
- A kecskeméti Mercedes-gyár munkavállalóinak száma elérte az ötezret 1 hónapja
- Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét 2 hónapja
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 2 hónapja
- Nem csak a Z generáció problémája - Az egész ellátórendszerre hatással lehet, hogy a fiatalok nehezen jutnak lakáshoz 2 hónapja
- Megkezdte a toborzást Békéscsabára a Vulcan Shield Global 3 hónapja
- Ekkor kezdi meg működését a Halms Hungary Miskolcon épülő üzemének első gyártóegysége 3 hónapja
- Hullámvölgyben az autóipar: több száz munkahelyet számolnak fel 4 hónapja
- Építs értékesítési infrastruktúrát, még mielőtt beindul a gépsor 5 hónapja
- Robbanás előtt a magyar oktatás: az AI miatt eltűnhetnek a tantárgyak és a tantermek 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?