BKV-botrány: meghosszabbították a letartóztatást
Meghosszabbította a bíróság a BKV Zrt. és a BA Zrt. vesztegetéssel gyanúsított volt jogi igazgatójának előzetes letartóztatását két hónappal - közölte a rendőrség.
A repülőtéri rendőrség által folytatott nyomozásnak további öt gyanúsítottja van, akiket szintén vesztegetés gyanújával korábban kihallgattak, ők szabadlábon védekezhetnek.
Sziebert Györgyöt, a BKV egykori, és Rényi-Vámos Krisztinát, a Budapest Airport Zrt. volt jogi igazgatóját bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel, csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsítják a nyomozók, mert álláspontjuk szerint egymással összejátszva ügyvédi irodák részére túlszámlázott" összegekből jogtalan előnyben részesültek. Sziebert Györgyöt december 4-én érték tetten a nyomozók, amint éppen mintegy tizenkétmillió forint vesztegetési pénzt vett át egy bevásárlóközpont mélygarázsában.
Fuzik Zsoltot, a BKV korábbi informatikai igazgatóját, aki ellen nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben, Szegeden fogták el és vették őrizetbe február 3-án, majd a Budai Központi Kerületi Bíróság február 5-én elrendelte előzetes letartóztatását kötelességszegéssel, bűnszövetségben elkövetett vesztegetés gyanújával.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 3 hete
- Elsősorban magyar munkaerőre építünk – így látja a kölcsönzői piacot a Pensum vezetője 1 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb munkaerő-kölcsönző cégek 1 hónapja
- Ők keresik a top vezetőket: itt a lista a legnagyobb vezetőkiválasztó cégekről 1 hónapja
- A Randstad visszavette az első helyet: itt van a munkaerő-közvetítők toplistája 2 hónapja
- A budapesti álláskeresők száma és változása 2024 és 2025 között 3 hónapja
- Az álláskeresők számának változása a fővárosban - grafikon 4 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 5 hónapja
- Új vezetőkkel erősít a Mövenpick Hotel Budapest Centre 5 hónapja
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 6 hónapja
- Milyen egy jó céges rendezvényhelyszín Budapest szívében? 8 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben