BKV-s végkielégítés: a Fidesz a legfőbb ügyészhez fordul

A Fidesz a legfőbb ügyészhez fordul a BKV volt humánpolitikai igazgatójának ügye miatt, mivel felmerül a különösen nagy kárt okozó hűtlen vagy hanyag kezelés tényállása - mondta Németh Szilárd, a fővárosi Fidesz-frakció tagja szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

Úgy fogalmazott: azzal a szerződéssel, amellyel Szalainé Szilágyi Eleonóra a BKV-nál maradhatott, miután átutalták a 100 millió forintos végkielégítését, ezt az extrajuttatást akarták törvényessé tenni.

A Fidesz kezdeményezi Balogh Zsoltnak, a BKV általános vezérigazgató-helyettesének és Székely Gábornak, a felügyelőbizottság elnökének felmentését is az ügyben játszott "elengedhetetlen szerepük" miatt - közölte Németh Szilárd. A Fidesz Hagyó Miklós főpolgármester-helyettestől azt kéri: az összes végkielégítési ügyet tárja a nyilvánosság elé, és "hasonló módon oldja meg".

Németh Szilárd kifejtette: alátámasztja érvelésüket, hogy nem tudni, miért hosszabbították meg Szalainé Szilágyi Eleonóra felmondási idejét 15 hónappal, valamint az is, hogy a volt humánpolitikai igazgató előrehozott öregségi nyugdíjra volt jogosult, tehát nem járhatott volna neki a juttatás. "Árulkodó" az is, hogy a 100 milliós összeget még 2008 márciusában, felmondási idejének lejárta előtt átutalták - hangoztatta Németh Szilárd, hozzátéve: ebben a helyzetben az "egyetlen elfogadható megoldás", ha Szalainé visszafizeti a végkielégítést.

A képviselő szerint a volt humánpolitikai igazgató szerződése, illetve annak módosítása egyetlen célt szolgált: a korábban kifizetett 100 millió forintos juttatás jogcímét megpróbálják törvényessé tenni. Ebben az esetben fennáll a színlelt szerződés kötése, ami egy közpénzekből működő cégnél "teljes egészében elfogadhatatlan" - mondta Németh Szilárd.

A Magyar Nemzet a múlt héten számolt be arról, hogy Szalainé Szilágyi Eleonórát a végkielégítés kifizetése után a BKV tovább foglalkoztatta. A lap azt írta: hiába fizettek ki tavaly márciusban - a prémiumokkal együtt - mintegy 100 millió forint végkielégítést a személyzeti vezetőnek, továbbra is a társaságnál dolgozik havi bruttó 4 milliós fizetésért.

Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója az MTI-nek múlt csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy Szalainé Szilágyi Eleonóra bruttó 1,2 millió forintot keres, igaz - teljesítmény szerint - 120 százalékos prémiumra is jogosult. A cég akkor személyiségi jogokra hivatkozva nem erősítette meg a végkielégítés összegéről szóló információt. A kommunikációs igazgató az MTI-nek elmondta, hogy Szalainé azért maradhatott még másfél évig a cégnél - annak ellenére, hogy végkielégítését megkapta -, mert Balogh Zsolt, az előző, megbízott vezérigazgató erre szabályos megállapodást kötött vele.

Szalainé Szilágyi Eleonóra július 27-én távozott a BKV-tól, posztjára a közlekedési társaság pályázatot ír ki.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
700 munkahely válik betonbiztossá Pápán – újabb milliárdos beruházás érkezett

Az Astotec Automotive Hungary autóipari beszállító új, 3,6 milliárd forintnyi értékű beruházása hétszáz munkahelyet tesz betonbiztossá Pápán -... Teljes cikk

Szakszervezet alakult a Samsungnál – egyre több dolgozó csatlakozik a gödi botrány után

A gödi Samsung SDI-gyárban a közelmúltbeli botrány után szakszervezet alakult, amelyhez már több mint száz dolgozó csatlakozott. A munkavállalói... Teljes cikk

A kecskeméti Mercedes-gyár munkavállalóinak száma elérte az ötezret

A kecskeméti Mercedes-gyár tovább bővül; az idén már 140 új munkatársat vettek fel, így a létszám elérte az ötezer főt - jelentette be Jens... Teljes cikk